Kurtka męska przejściowa — jaką wybrać? O tych rzeczach nie możesz zapomnieć, idąc na zakupy!
Wchodząc do sklepu lub na stronę internetową widzisz najróżniejsze rodzaje kurtek przejściowych. Dłuższe, krótsze, cieńsze, grubsze, czarne, kolorowe… łatwo się w tych modelach pogubić! Sprawdź poniższy artykuł i przygotowane w nim podpowiedzi, które wskażą ci, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą dla siebie kurtkę przejściową.
Jakiej grubości powinna być męska kurtka przejściowa?
Pogoda jesienią czy wiosną bywa bardzo zmienna. W jednej chwili wieje mocny wiatr, w drugiej — świeci słońce. Jaką więc wybrać kurtkę, by nie było w niej ani za zimno, ani za ciepło? Zwróć uwagę na materiał. Powinien chronić cię przed wiatrem, ale jednocześnie mieć taką cechę jak oddychalność. Dzięki niej nie będziesz czuł się spocony ani przegrzany (pod wpływem ciepła pot zamienia się w parę wodną, oddychalność to zdolność do odprowadzania tej pary na zewnątrz). Kurtka męska przejściowa spełniająca te wymagania to np. taka, która jest wykonana z naturalnej skóry.
Kurtka męska skórzana — u kogo się sprawdzi?
Wyobraź sobie okrycie z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiał, który dopasowuje się do ciała, nie krępując przy tym ruchów. Jeżeli myślisz, że taka kurtka nie istnieje, to znaczy, że nigdy nie miałeś na sobie okrycia wykonanego ze skóry! Ta męska kurtka przejściowa to klasyk, który od lat nie wychodzi z mody — nie tylko ze względu na design, ale również na wygodę podczas noszenia.
Ogromną zaletą skórzanej kurtki jest uniwersalizm. Ten materiał sprawdzi się na większe okazje do eleganckiego stroju, ale równie dobrze będzie wyglądał nałożony do codziennej stylizacji. Outfity, które zawsze się sprawdzają to ramoneska nałożona do klasycznych jeansów albo czarny total look.
Z praktycznej strony — w skórzanej kurtce nie zmokniesz. Ten materiał jest odporny na wilgoć, a także na zabrudzenia. Wszelkie plamy łatwo zetrzesz nawilżoną szmatką.
Brakuje ci kaptura w kurtce skórzanej? Załóż pod nią grubą bluzę! W takim wydaniu będziesz przygotowany na zmiany pogody. To również sposób na noszenie tej kurtki zimą.
Skóra to materiał znany ze swojej wytrzymałości. Kurtka z niego wykonana to zakup na lata. Sprawdzi się więc u każdego mężczyzny, który lubi praktyczne rozwiązania i modne stylizacje.
Bomberka męska — czy warto ją mieć w swojej szafie?
Zastanówmy się najpierw, jak wygląda bomberka. Jej najbardziej charakterystycznym elementem są ściągacze — na końcach rękawów i na linii bioder. Dzięki nim kurtka dopasowuje się do ciała. Takie rozwiązanie gwarantuje ochronę przed wiatrem.
Pomijając ściągacze, bomberka ma dość luźny krój, więc zapewnia swobodę ruchów. Łatwo również założyć pod nią bluzę — jako dodatkową warstwę ciepła w chłodniejsze dni albo ochronę przed deszczem (te kurtki nie posiadają kaptura). W drugim celu sprawdzi się też czapka z daszkiem. Będzie to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również modne. Bomberki świetnie się komponują ze stylem codziennym i sportowym.
A może sportowa kurtka przejściowa?
Szukasz kurtki, która pasuje do dresów? A może takiej, w której przyjemnie się biega? Zdecyduj się na sportową kurtkę przejściową. Zwróć uwagę na to, by było wiatroodporna i wodoszczelna. Dzięki tym cechom aktywność sportowa będzie przyjemna niezależnie od pogody! Jeżeli nie ćwiczysz w czapce, wybierz kurtkę, która ma kaptur. Jesienią łatwo o przewianie uszy, zadbaj więc o to, by je zakryć.
Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest posiadanie w swojej szafie dwóch kurtek. Sportowej — do treningowych ubrań i do aktywności na zewnątrz i takiej, która wygląda bardziej elegancko — na większe wyjścia.