Kiedy konieczna jest wymiana uszczelki w lodówce?
Zniszczona uszczelka w drzwiach lodówki powoduje, iż do lodówki dostaje się ciepłe powietrze, poprzez co wewnątrz kondensuje się para hydrologiczna. To natomiast nie wszystko – agregat nieszczelnej lodówki musi działać intensywniej, by podtrzymać wystarczająco niską temperaturę, co przekłada się na większe wykorzystanie energii elektrycznej. Taka sytuacja może także doprowadzać do szybszego psucia się żywności. Wymiana uszczelki w lodówce jest zatem czasem potrzebna, by całe narzędzie działało odpowiednio.
Wymiana uszczelki
W wypadku stanowczej większości rodzajów to, jak wymienić uszczelkę w lodówce, nie jest trudne. Uszczelki w drzwiach mogą być osobne – wówczas łatwo się wyjmują oraz starczy zakupić inną, dostosowaną do rodzaju twojej lodówki. W lodówkach wielokrotnie wmontowana jest uszczelka magnetyczna. Jest to normalna uszczelka, wewnątrz której znajduje się magnes. Dzięki temu drzwi lepiej utrzymują. Czy w twojej lodówce jest uszczelka magnetyczna, możesz rozpoznać po tym, iż przy otwieraniu czujesz mały opór.
Skąd pewność, iż uszczelka w lodówce musi być wymieniona?
Gdy uszczelka w lodówce zużyła się, spada czy nie trzyma dobrze, do środka dostaje się ciepłe powietrze oraz spada jej energooszczędność. Wadliwa uszczelka w lodówce to pierwszy krok do usterki. Wciąż napływające ciepłe powietrze do środka powoduje potrzebę stałego studzenia. Wymiana uszczelki w lodówce to nic trudnego, natomiast zależy to od jej typu. W wypadku większości rodzajów uszczelkę łatwo zamienić. Łatwo się wyjmują oraz nie ma potrzeby wzywania specjalisty. Starczy zakupić inną, dostosowaną do konkretnego rodzaju.
Jak wymienić uszczelkę w lodówce?
By wyeliminować starą uszczelkę, należy wziąć szpachlę oraz podnosząc gumkę, ostrożnie wyjąć ją z rowka. Więc usuń cały stary produkt. Nowa guma zabezpieczająca jest zainstalowana w rowkach, do tego można wykorzystać wkrętaka. Gdy guma uszczelniająca została umocowana na piance, do jej demontażu można wykorzystać dłuta czy noża. Początkowo zdejmij drzwi lodówki oraz połóż je na gładkiej przestrzeni. Odetnij plombę oraz oddziel ją. Starannie oczyszczamy drzwi z pianki poliuretanowej. W celu umocowania nowej gumy uszczelniającej około drzwi przebija się wyloty pod wkręty samogwintujące.
Kiedy do wymiany uszczelki w lodówce niezbędny jest profesjonalista?
Profesjonalista do wymiany uszczelki przydaje się zawsze, kiedy sami nie czujemy się na siłach, aby tego dokonać. Dzięki pomocy fachowca z pewnością unikniemy błędów przy zmianie. Swobodna wymiana uszczelki jest niemożliwa, gdy obowiązuje nas gwarancja wytwórcy. Nie każda firma pozwala na majsterkowanie przy sprzęcie, co może być powodem odmowy naprawy, kiedy zdecydujemy się na pomoc serwisu.