Czy warto zainwestować w firany bez prasowania?

firany

Mnóstwo osób odchodzi od firanek chociażby z wygody. Firanki niestety są zbieraczami brudu oraz dlatego dosyć wielokrotnie należy je czyścić oraz prasować. Prasowanie nie dla każdego jest pracą relaksacyjną oraz łatwą, zwłaszcza gdy ilość prania się piętrzy, natomiast my ciągle nie znajdujemy sił oraz czasu, aby wyciągnąć żelazko. Jeśli zatem nie lubimy prasowania, natomiast nie wyobrażamy sobie pomieszczenia bez tejże dekoracji, wybierzmy firanki z produktu, jaki się nie mnie czy jest specjalnie pognieciony. Tutaj zdecydowany prymat prowadzi woal kreszowany, jednak prasować nie musimy pomiędzy innymi firanek żakardowych, z markizety, lub siatkowych czy tiulowych.

Trwałe oraz wytrzymałe firanki bez prasowania

Estetyczne i zadbane firanki zawieszone na oknie tworzą wyjątkowo fascynującą dekorację. Dopełniają estetykę aranżacyjną pomieszczenia, równocześnie tworząc wyjątkowy klimat. Natomiast dobór rodzajów prezentujących się wytwornie oraz zezwalających podtrzymać się w dobrym stanie jest dużym wyzwaniem. Potrzebuje to zachowania wszystkich środków ostrożności, podczas prania, natomiast w szczególności w czasie prasowania. Z tego względu mnóstwo osób rezygnuje z firanek, bowiem prasowanie ich należy do działań bardzo uciążliwych oraz trudnych.

Firany żakardowe

Popularne firany żakardowe to jedne spośród chętniej wybieranych możliwości do salonu, kuchni lub sypialni. Przede wszystkim to ozdoba okna, jaka zachwyca lekkością oraz dobrymi wzorami, natomiast z drugiej strony jest bardzo praktyczna. Tego rodzaju firanki żakardowe dobrze będą się wpisywać zarówno w innowacyjne, jak również tradycyjne kompozycje, uwypuklając styl pomieszczenia. Pojawią się na oknach motywy kwiatowe, geometryczne lub także na przykład cieniowane pasy.

Jak prać firany bez prasowania? Jakich firanek nie należy prasować?

Większość firan bez prasowania (zrobionych z produktów takich jak żakard, markizeta, organza lub tiul) jest także niezwykle prostych do wyprania. Dane produkty pierz w prawdopodobnie jak najmniejszej temperaturze – najlepiej nie przewyższającej 30 stopni Celsjusza. By odświeżyć firanki, zazwyczaj starczy tzw. błyskawiczne pranie (ok. 30-40 min). Do prania zastosuj delikatnego płynu zmiękczającego tkaniny. Dobierz artykuł specjalnie dedykowany do prania firanek. Gdy masz szansy zawieszenia mokrych firanek od razu na karniszu, to zrób to natychmiast po wyciągnięciu z pralki. Gdy nie masz warunków do suszenia na świeżym powietrzu – zastosuj po prostu suszarkę bieliźnianą. Wówczas należałoby firanki rozłożyć na ręczniku, dzięki temu pręty suszarki nie odbiją się na strukturze materiału.