Bhutan w rozmowach o rozwoju „bańki turystycznej” z Indiami

bhutan

Aby ożywić sektor turystyczny Bhutanu, urzędnicy ds. Turystyki w tym kraju prowadzą rozmowy na temat stworzenia „bańki podróżniczej” z Indiami . Rada Turystyki Bhutanu wezwała również ministerstwo zdrowia do skrócenia czasu kwarantanny przybywających podróżnych do 3 dni lub całkowitego jej pozbycia się. To także próba ożywienia branży turystycznej kraju. Obecnie 21-dniowa kwarantanna jest obowiązkowa dla wszystkich podróżnych przybywających do Bhutanu.

Konsultant ds. Turystyki Raj Basu powiedział: „Jest to bardzo korzystna inicjatywa dla Bhutanu i Indii, z pewnością najlepsza opcja na utworzenie„ bańki podróżniczej ”, ponieważ przybywający indyjscy turyści nie potrzebują wizy, aby wjechać do Bhutanu. To z pewnością utorowałoby drogę do odrodzenia przemysłu turystycznego w Bhutanie ”.

Bhutan został zamknięty dla zagranicznych turystów od końca marca, co niekorzystnie wpłynęło na branżę turystyczną tego kraju. Doprowadziło to do utraty 90% biznesu turystycznego w Bhutanie. Wraz z bańką podróżniczą z Indiami i zmniejszonym wymogiem kwarantanny, kraj z pewnością szybko odżyje w branży turystycznej.

Co więcej, wiadomość ta przyniosła również ulgę organizatorom wycieczek w Indiach . Sanjit Saha , przewodniczący Confederation of Indian Industries, powiedział: „Przekonujemy się do tej bańki na różnych poziomach. To będzie świetna inicjatywa, aby zrekompensować stracony biznes w sektorze turystycznym obu krajów ”.