Co robić w Poznaniu? Pomysły na weekend w Poznaniu

Poznań

Poznań to piękne miasto położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Jest to historyczna stolica Wielkopolski, a od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Pierwsze notowania dotyczące Poznania sięgają X wieku, jest to więc miasto ze średniowiecznym rodowodem. Nic dziwnego, że można znaleźć w nim wiele wspaniałych zabytków, ale to nie jedyne atrakcje godne uwagi w tym mieście. Jak zatem ciekawie spędzić weekend w Poznaniu?

Co robić w Poznaniu?

Poznań to miasto, które posiada bardzo szeroką ofertę rozrywkową dla osób w różnym wieku oraz o różnorodnych preferencjach. W ciekawy sposób spędzą tam czas rodziny z dziećmi, seniorzy, a także osoby dorosłe, które interesuje przede wszystkim życie nocne. Tę ostatnią grupę zapewne będą interesować przede wszystkim nocne kluby i bary, dlatego jeśli do niej należysz, to dyskoteki w Poznaniu odkryjesz z Max Mag.

Poznań do także ważny ośrodek kulturalny, dzięki czemu nie brakuje tam miejsc, w którym odbywają się równego rodzaju spektakle oraz imprezy, w których warto wziąć udział.

Zabytki Poznania warte zobaczenia

Zaczniemy od propozycji, które powinny zainteresować przede wszystkim osoby, które lubią odkrywać miejsca związane z historycznymi wydarzeniami, zachwycają się zabytkami i chcą podczas wyjazdów poszerzać swoją wiedzę. Miejsca te są zatem polecane dla osób w każdym wieku, również dla rodzin z dziećmi:

– podziemia katedry na Ostrowie Tumskim,

– rynek w Poznaniu,

– dawny Zamek Cesarski.

Katedra w Ostrowie Tumskim sama w sobie jest warta zobaczenia, jednak będąc tam, koniecznie trzeba zajrzeć do jej podziemi. Znajdują się tam grobowce pierwszych władców Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz baptysterium z 966 roku. Ponadto tuż obok katedry powstało Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego „Brama Poznania”, w którym można zobaczyć multimedialną ekspozycję, ponadto odbywają się tam cykliczne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i turystyczne, które prezentują burzliwe dzieje katedralnej wyspy.

Będąc w Poznaniu, nie można zapomnieć o rynku, przy którym stoją przepiękne kamienice, znajdują się ciekawe muzea, a równo w południe można zobaczyć poznańskie koziołki, które ukazują się na wieżyczce renesansowego ratusza.

Dawny Zamek Cesarski to z kolei budowla powstała na początku XX wieku dla cesarza Wilhelma II. Jest to zarazem najmłodsza i ostatnia rezydencja monarsza, która powstała w Europie. Niezwykłą ciekawostką jest natomiast to, że po I wojnie światowej w Zamku działał m.in. Wydział Matematyczny Uniwersytetu Poznańskiego, którego absolwenci złamali w latach 30. XX wieku kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Jak aktywnie spędzić czas w Poznaniu?

Na fanów gier miejskich czeka w Poznaniu nie lada gratka. Otóż stworzono tam grę turystyczną do samodzielnej zabawy. Wystarczy pobrać przez internet lub z punktu informacji turystycznej kartę startową, a następnie zgodnie z zasadami poznawać Poznań i jego okolice z różnych perspektyw. W sumie różnych gier miejskich w Poznaniu jest niemal 30, także scenariuszy na spędzenie czasu w tym mieście nie powinno nikomu zabraknąć.