Co to jest inbound contact center?

Co to jest inbound contact center?

Czym jest centrum kontaktowe przychodzące? Inbound telemarketing to linia gorąca, w której klient może zadzwonić i uzyskać szczegółową odpowiedź na pytania dotyczące produktów i usług, a idealnie także dokonać zakupu. W rzeczywistości, inbound telemarketing to sytuacja, gdy klient sam udaje się do sprzedawcy i inicjuje rozmowę, zazwyczaj w wyniku skutecznej kampanii reklamowej. A twój zespół centrum kontaktowego może zapewnić spójną obsługę klienta za pomocą kanałów głosowych i cyfrowych dzięki kompleksowemu oprogramowaniu centrum kontaktowego przychodzącego. Jakie zadania wykonuje oprogramowanie centrum kontaktowego przychodzącego? Wdrożenie wysokiej jakości systemy contact center przychodzącego i technik sprzedażowych, które coraz częściej są stosowane przez postępowe firmy, to skuteczny sposób na zwiększenie sprzedaży, zapewnienie wsparcia informacyjnego dla kampanii marketingowych oraz utrzymanie jakości obsługi klienta na odpowiednim poziomie.

Usługi przychodzących połączeń obejmują:

Obsługa tzw. linii gorącej przychodzącej. Wszystkie przychodzące połączenia są przetwarzane przez całą dobę, a każdy dzwoniący otrzymuje profesjonalne porady.

Obsługa linii gorącej do przetwarzania zamówień. Jest to usługa przyjmowania połączeń, wiadomości e-mail, wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych i czatów od klientów firmy oraz ich kompetentne przetwarzanie. Taka usługa pozwala rejestrować połączenia, rezerwować produkty lub terminy usług, dokonywać wychodzących połączeń w celu potwierdzenia zamówienia oraz wysyłać wiadomości SMS.

Wdrożenie funkcji usługi dyspozytorskiej. Jest to rodzaj linii gorącej, która zapewnia nie tylko odbieranie przychodzących połączeń, ale także przetwarzanie wychodzących połączeń, które są tworzone przez system w trybie automatycznym. Takie połączenia obejmują potwierdzenie zamówienia, powiadomienie o dostawie, wyjaśnienie przyczyn anulowania zamówienia itp.

Wirtualne biuro i sekretarka. Jest to usługa przyjmowania połączeń i ich dalszego przekazywania do personelu firmy. Może to obejmować nie tylko połączenia telefoniczne, ale także apele w czacie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, itp.

Zapasowe centrum kontaktowe. Z różnych powodów, takich jak przekroczenie progu obciążenia, może wystąpić awaria własnej linii telefonicznej firmy. W takich przypadkach zdalni operatorzy centrum kontaktowego pomogą zapewnić nieprzerwane odbieranie połączeń w celu utrzymania jakości obsługi na odpowiednim poziomie.

Usługi centrum kontaktowego stymulują rozwój dowolnej dziedziny biznesu i pomagają zwiększyć konwersję sprzedaży przy minimalnych kosztach.

Korzyści z korzystania z oprogramowania centrum kontaktowego przychodzącego Skrócenie czasu przetwarzania połączeń Oprogramowanie Voiptime Contact Center pomoże ci łatwo zarządzać przepływem przychodzących połączeń do twojej firmy, a operator szybko obsłuży każde połączenie klienta zgodnie z scenariuszem rozmowy telefonicznej. System automatycznego dystrybuowania połączeń automatycznie przekierowuje wszystkie przychodzące połączenia zgodnie z wcześniej ustalonym algorytmem: do odpowiedniego działu według kwalifikacji twoich pracowników, do dostępnego operatora lub na telefon komórkowy osobistego menedżera, jeśli dzwoni klient VIP.

Dzięki integracji z systemem CRM, gdy pracownik odbierze telefon, na ekranie pojawią się wszystkie niezbędne informacje o kliencie i historii interakcji z nim. Korzystając z funkcji scenariusza rozmowy telefonicznej, operator może łatwo odpowiedzieć na pytania klienta, szybko wprowadzić wyniki komunikacji, co znacznie redukuje błędy, upraszcza przetwarzanie połączeń i zwiększa jakość pracy pracownika. Zwiększenie efektywności pracy pracowników Spraw, by twoje centrum kontaktowe było bardziej przejrzyste. Oprogramowanie Voiptime Contact Center pomoże ci śledzić sytuację i otrzymywać dowolne analizy wydajności centrum kontaktowego dla wybranego okresu czasu w trybie czasu rzeczywistego. Raportowanie centrum kontaktowego zawiera wszystkie niezbędne informacje o połączeniach, w tym zapisy rozmów. Ale możesz również monitorować wszystkie przychodzące i wychodzące połączenia do firmy w czasie rzeczywistym, a nawet do nich dołączyć.

Ponadto system umożliwia monitorowanie bieżącego statusu operatorów i ich statystyk osobistych. Zwiększenie lojalności klientów Wiemy, jak ważne jest, aby twoi klienci czuli się potrzebni, dlatego opracowaliśmy funkcje cloud call center, które zwiększają lojalność klientów. Inteligentne dystrybuowanie połączeń umożliwia kierowanie dzwoniących od razu do wykwalifikowanego pracownika, który bardziej prawdopodobnie rozwiąże problem klienta bez zbędnych przełączeń.

A jeśli klient dzwoni po godzinach pracy, oprogramowanie centrum kontaktowego zaproponuje mu pozostawienie wiadomości głosowej, którą otrzyma odpowiedni menedżer.

Automatyzacja centrum kontaktowego zmniejszy liczbę utraconych połączeń z 15-20% do 2-3% wszystkich połączeń, co zdecydowanie zwiększy lojalność klienta. Zwiększenie wygody interakcji z klientami W dzisiejszym świecie strona internetowa jest jednym z głównych kanałów promocji. Dlatego chmura Voiptime już ma niezbędne funkcje, które można łatwo zintegrować ze swoją stroną internetową – czat i oddzwonienie ze strony. Twoi klienci będą mogli napisać wiadomość lub zadzwonić za darmo do twojego centrum kontaktowego bezpośrednio z witryny firmy.

Wszystkie wiadomości czatu będą automatycznie rozprowadzane między przypisanymi agentami, a w miarę zwiększania się liczby wiadomości można szybko przypisać dodatkowych pracowników do tego samego zadania.

Ponadto umożliwiliśmy elastyczną dystrybucję nie tylko przychodzących połączeń, ale także wszystkich wiadomości e-mail przychodzących do firmy. Zmniejszenie obciążenia pracowników Jeśli twoja firma ma rosnący wolumen połączeń z często zadawanymi pytaniami, opracowaliśmy funkcje IVR (Interactive Voice Response) i przekształcania tekstu na mowę.

Twoi klienci otrzymają odpowiedzi, których potrzebują, tak szybko, jak to tylko możliwe, w trybie automatycznym dzięki odpowiednio zaprojektowanym wiadomościom głosowym i wyborowi menu dzwoniącego. Wygodny edytor menu głosowego pozwoli ci skonfigurować niezbędne scenariusze bez angażowania pracowników ds. IT. Zwalniaj operatorów z rutynowych operacji i optymalizuj ich pracę – nasze doświadczenie z centrum kontaktowym Voiptime pozwoli ci zautomatyzować ponad 15% wszystkich połączeń! Ile czasu zajmie wdrożenie oprogramowania centrum kontaktowego przychodzącego? Oprogramowanie centrum kontaktowego Voiptime Contact Center dla przychodzących połączeń to potężna platforma, która umożliwia wdrożenie centrum kontaktowego w twojej firmie, automatyzację przetwarzania połączeń przez operatorów i kontrolowanie wydajności pracowników w ciągu zaledwie 24 godzin.

Od ogromnych centrów kontaktowych z setkami operatorów obsługujących miliony połączeń miesięcznie po małe firmy, które korzystają z oprogramowania VoIPTime do automatyzacji odbierania połączeń i dzwonienia do klientów.