Gabinet w domu – odkryj gotowe projekty domów z takim rozwiązaniem

Gabinet w domu – odkryj gotowe projekty domów z takim rozwiązaniem

Projekty domów z gabinetem to popularny wybór wśród planujących budowę Inwestorów. Układ funkcjonalny z takim rozwiązaniem zapewnia komfort i ułatwia organizację przestrzeni życiowej, dając możliwość łatwego dostosowania domu do indywidualnych potrzeb domowników. Gabinet może służyć jako strefa do pracy, miejsce do nauki, czy też jako kącik hobbystyczny. Ponadto, dom z gabinetem może zwiększyć wartość nieruchomości, co jest istotne z punktu widzenia inwestycji długoterminowej. W dalszej części artykułu przyjrzymy się gotowym projektom domów, które oferują nie tylko funkcjonalny gabinet, ale także inne unikalne cechy, spełniające różnorodne oczekiwania i potrzeby Inwestorów.

Podczas poszukiwania idealnego projektu domu, Inwestorzy kierują się indywidualnymi założeniami funkcjonalnymi, pamiętając jednocześnie o konieczności zachowania zgodności z wymaganiami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub w przypadku jego braku z decyzją o Warunkach Zabudowy. Każda rodzina ma własne oczekiwania dotyczące wielkości domu i organizacji przestrzeni. Interesującą opcją wyboru są projekty domów z dodatkowym pokojem, który w zależności od jego lokalizacji w ramach wnętrza i potrzeb mieszkańców może pełnić różne funkcje. Najczęściej dodatkowy pokój stanowi strefę gościnną, której komfort pozwala zwiększyć przewidziana w pobliżu łazienka. Wybierając projekt domu z dodatkowym pokojem, użytkownicy mogą wyposażyć go w obszerne biurko oraz regały na książki lub dokumenty i przeznaczyć na wygodny gabinet do pracy zdalnej czy naukowej. Dodatkowy pokój może także służyć jako bawialnia dla dzieci, stanowiąc odpowiednio zaaranżowaną i bezpieczną przestrzeń do zabawy i rozwoju pasji. Warto także pomyśleć o wykorzystaniu dodatkowego pokoju na cele zawodowe. Wielu Inwestorów rozważa opcję prowadzenia działalności gospodarczej w domu. W takim przypadku wybór projektu z gabinetem w pobliżu strefy wejściowej lub też dostępnego bezpośrednio z wiatrołapu umożliwi funkcjonalne oddzielenie przestrzeni mieszkalnej od zawodowej.

Poznaj zalety i aranżacyjne możliwości zaprezentowanych gotowych projektów domów z gabinetem.

Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE

Nowoczesny dom z użytkowym poddaszem i bezokapowym dachem dwuspadowym, który prezentuje się niezwykle elegancko. Front i boczną elewację podkreślono ramą, która tworzy efektowne zadaszenie nad wejściem oraz nad obszernym tarasem. Elewacja ogrodowa z panoramicznymi przeszkleniami dodaje budynkowi wizualnej lekkości. W projekcie uwzględniono rozwiązania energooszczędne, takie jak system wentylacji mechanicznej i pompa ciepła. Wnętrze zaprojektowano z myślą o komforcie i funkcjonalności, tworząc idealną przestrzeń do życia. Gabinet umiejscowiono we frontowej części domu, co sprawia, że można go przeznaczyć na biuro, wygodnie połączone bezpośrednio ze strefą wejściową. Salon z widokiem na taras, jadalnia i kuchnia z praktycznym półwyspem tworzą przestrzeń dzienna, wspaniale doświetloną i otwartą na widok ogrodu. Poddasze oferuje cztery sypialnie, łazienkę i dwie garderoby, które razem tworzą komfortową strefę nocną.

Dom pod brzoskwinią (GE)

To ekonomiczny w realizacji i komfortowy w użytkowaniu dom z poddaszem użytkowym, który w standardzie zawiera wentylację mechaniczną z rekuperacją. Charakteryzuje się prostą bryłą z dwuspadowym dachem i elegancko wykończoną jasnym tynkiem oraz akcentami drewnianej okładziny elewacją. Oferuje mieszkańcom także jednostanowiskowy garaż, który częściowo został wysunięty z linii elewacji frontowej. Wewnątrz znajduje się otwarta strefa dzienna z salonem, jadalnią, kuchnią i spiżarnią. Gabinet na parterze to ustawny pokój z przesuwnym przeszkleniem tarasowym, które umożliwia wygodny dostęp do strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Na poddaszu zaplanowano trzy sypialnie, garderobę, łazienkę i pralnię, tworząc funkcjonalną przestrzeń prywatną.

Dom w wisteriach 8 (E) OZE

Dom z poddaszem wyróżniający się nowoczesną elewacją z naturalnymi okładzinami i charakterystycznym narożnym przeszkleniem w części frontowej. W projekcie zastosowano pompę ciepła i system wentylacji mechanicznej. Salon z wyjściem na taras, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą przestrzeń dzienną. Na parterze znajduje się także przestronny gabinet z dużym oknem, zapewniającym piękne doświetlenie, oferuje miejsce na biurko, szafę i kącik do odpoczynku. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przewidziano łazienkę. Poddasze oferuje komfortową strefę nocną: dwie dziecięce sypialnie, główną sypialnię z garderobą oraz obszerną łazienkę. Ten projekt to idealne połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem.

Więcej inspirujących projektów na archon.pl