Gdzie znaleźć używane części samochodowe?

Gdzie znaleźć używane części samochodowe?

Sklep z używanymi częściami samochodowymi to miejsce, które oferuje atrakcyjne podzespoły w przystępnych cenach. To zarówno zamienniki, jak i oryginalne elementy, jakie udało się odzyskać np. na szrocie. Niczym nie różnią się one od nowych części, które można dostać w sklepie, ponieważ przed dopuszczeniem do sprzedaży części poddawane są regeneracji.

Czym się wyróżniają używane części samochodowe ze skupu?

Oryginalne, sprawne części używane do pojazdów dostawczych oraz osobowych najróżniejszych marek oferują także skupy samochodowe. W przeciwieństwie do typowych sieciowych sklepów takie miejsca zajmują się też sprzedażą wysyłkową oraz internetową. 

W ich ofercie można znaleźć m.in.:

  • silnik elektryczny, benzynowy, wysokoprężny,
  • manualną i automatyczną skrzynię biegów,
  • elementy nadwozia, w tym błotnik, szybę, drzwi czy klapę,
  • podzespoły elektroniki i osprzęt,
  • felgi z oponami,
  • części układu jezdnego.

Dobry sklep z używanymi częściami samochodowymi daje 7-dniową gwarancję na wszystkie podzespoły i elementy.

Kiedy warto kupić używane części samochodowe?

Auto szrot z Koszalina pozyskuje części używane na wczesnym etapie złomowania, dlatego są doskonałą alternatywą dla nieoryginalnych, nowych zamienników. Wynika to przede wszystkim z regeneracji, która jest opłacalna tylko w przypadku oryginalnych podzespołów. Przy ewentualnej odsprzedaży samochodu inwestycja w używane części ułatwi negocjacje. Kolejną zaletą zakupu używanych części samochodowych jest to, że wymieniając uszkodzone części wyposażenia na oryginalne, bardzo łatwo można podnieść wartość kolekcjonerską pojazdu. To popularne rozwiązanie zarówno w przypadku aut osobowych, jak i dostawczych.

Czy używane części samochodowe ze szrotów są sprawne?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, skąd na szrocie biorą się części samochodowe, a tym samym nie wiedzą, jak wysoką wartość mają. Szrot demontuje podzespoły z zakupionych samochodów, które z wielu przyczyn zostały odsprzedane przez właścicieli. Najczęściej w takie miejsca trafiają auta z uszkodzonym silnikiem lub skrzynią biegów, których naprawa znacznie przewyższyła koszty samochodu. Dlatego trafia on na szrot, gdzie fachowcy wyjmują sprawne części.

Sklep z używanymi częściami samochodowymi, który swoją działalność łączy ze szrotem, dysponuje komponentami praktycznie do każdego modelu pojazdu. Poza tym pracownicy bardzo szybko potrafią odnaleźć niezbędny element i doradzić w jego doborze. Zanim takie części trafią na szrot w Koszalinie, przechodzą wcześniej na przykład regenerację i są dokładnie sprawdzane. Dzięki temu Klienci mają pewność, że będą działać bez zarzutów przez wiele lat.

Takie używane części samochodowe oferuje sklep z używanymi podzespołami SCRABCAR. Specjaliści wystawiają kilkudniową gwarancję na czas montażu komponentów w aucie. Warto więc wybierać takie miejsca, ponieważ zakup części na szrocie samochodowym wspiera ochronę środowiska i ekologię. Podzespoły wykorzystuje się kolejny raz – nie ma więc potrzeby ich wcześniejszej utylizacji i produkcji nowych.