Innowacyjne technologie w centrum medycyny estetycznej Innovation Clinic

Innowacyjne technologie w centrum medycyny estetycznej Innovation Clinic

Medycyna estetyczna zajmuje się poprawą urody, działaniami przeciwstarzeniowymi, usuwaniem niedoskonałości. To znacznie więcej niż zwykła, domowa pielęgnacja, dlatego zabiegi wykonywane są przez lekarzy, pod specjalistycznym nadzorem. Z jakich rozwiązań mogą dzisiaj korzystać pacjenci?

Antiaging

Jednym z głównych celów medycyny estetycznej jest spowolnienie naturalnych procesów starzenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi odmładzające, które dają efekt podobny do liftingu, jednak bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych operacji. Zabiegi tego typu są dostępne m.in. w Innovation Clinic.

Do najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie antiagingu zaliczają się terapie odmładzające z użyciem lasera. W medycynie estetycznej korzysta się głównie z lasera CO2, lasera erbowo-yagowego, lasera frakcyjnego nieablacyjnego albo neodymowo-yagowego. Wskazaniem do zabiegu laserowego jest przede wszystkim wiotka, starzejąca się skóra, zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozstępy. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co pobudza tkanki do intensywniejszej regeneracji. Efektem tego jest gładsza, lepiej napięta skóra, bardziej równomierny odcień cery, mniejsza widoczność zmarszczek czy rozstępów. Zabiegi laserowe wykonuje się najczęściej w seriach, a energię impulsów oraz ich częstotliwość ustala lekarz, na podstawie kondycji skóry pacjenta.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Innym sposobem na poprawę wyglądu jest system mikro-igłowy RF. Jest to technologia łącząca w sobie nakłuwanie skóry mikroigłami oraz podgrzewanie skóry za pomocą fali radiowej. Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje odnowę biologiczną tkanek poprzez ich kontrolowane uszkadzanie. Jest rekomendowana osobom, które chciałyby odmłodzić skórę, zwęzić pory, pozbyć się blizn oraz wyleczyć trądzik. Zabieg można połączyć z aplikacją składników aktywnych, np. kwasu hialuronowego – mikronakłucia poprawiają wchłanianie takich substancji, dzięki czemu zadziałają one jeszcze lepiej.

Biostymulatory

Biostymulatory to preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry. Są podawane podskórnie, igłą albo kaniulą. Pobudzają one produkcję kolagenu i elastyny, zagęszczają skórę, spłycają zmarszczki, rozświetlają cerę. Do najpopularniejszych biostymulatorów zalicza się kwas polimlekowy, kwas bursztynowy, kompleks polinukleotydowy, kompleks kwasów hialuronowych. Skład dobierany jest indywidualnie przez lekarza