Jak podkreślić oprawę oka? Regulacja brwi oraz laminacja rzęs to sposób na piękne spojrzenie

Jak podkreślić oprawę oka

Chcesz podkreślić swoje oczy, jednak nie wiesz jak to zrobić? Postaw na podkreślenie oprawy oka, które wykonasz dzięki kilku prostym zabiegom. Jakim? Twoim sprzymierzeńcem będzie regulacja brwi oraz laminacja i henna rzęs. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych zabiegach – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury!

Jak podkreślić oprawę oka?

Oczy mają ogromny wpływ na wygląd oraz wyraz naszej twarzy. Niestety bardzo często nie jesteśmy zadowolone z tego, jak prezentują się nasze oczy. Część z nas uważa, że są za małe, ich zewnętrzne kąciki kierują się z bardzo ku dołowi, bądź powieki są zbyt opadające. Każda z kobiet może uznać za niedoskonałość zupełnie co innego. Aby jednak ją zniwelować powinniśmy zdecydować się na podkreślenie oprawy oka. Na przykład dzięki laminacji rzęs możemy “otworzyć oko”, zaś dzięki regulacji i hennie brwi uda nam się wzmocnić nasze rysy twarzy, co w wielu przypadkach będzie korzystne. Z tego powodu warto przyjrzeć się każdemu z tych zabiegów. Dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję, na jaki zabieg się zdecydować.

Regulacja brwi oraz henna

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych oprawy oka jest regulacja brwi, którą bez przeszkód możesz wykonać w zaciszu własnego domu. Dzięki ich odpowiedniemu wyregulowaniu oraz podkreśleniu sprawimy, że oczy staną się bardziej wyraziste, a górna część twarz będzie przykuwać uwagę twoich rozmówców. 

Jak powinien wyglądać zabieg regulacji brwi w domu?

  1. Na początek przygotuj pensetę, wosk lub nitki – metoda regulacji brwi jest zależna od ciebie. Jednak z pewnością na samym początku najprostsza w “obsłudze” będzie penseta, która zapewni ci także dużą precyzję podczas depilacji włosków.
  2. Gdy już będzie posiadać odpowiednie akcesoria, czas obejrzeć swoje brwi i zastanowić się, czy obecny kształt jest możliwe najlelpszy i wystarczy jedynie wyrwać tylko pojedyńcze, niesforne włoski. 
  3. Następnie oczyść swoją twarz. Co więcej, regulacja brwi sprawdzi się najlepiej po kąpieli, gdy twoja skóra jest rozpulchniona. Wtedy łatwiej wyrwiesz włoski oraz zmniejszysz ewentualny dyskomfort wynikający z tej czynności.
  4. Po powyższym kroku uczesz brwi za pomocą czystej szczoteczki do brwi. Kieruj się w górę, pod skosem, dokładnie w kierunku skroni. 
  5. Czas na depilację! Rozpocznij od włosków, które są najdalej od twoich brwi. Gdy zaczniesz wyrywać włoski bezpośrednio z linii brwi, pamiętaj o tym aby nie przesadzić. Włoski depiluj powoli i co chwilę sprawdzaj, czy nadany w danym momencie kształt jest optymalny.
  6. Po zakończeniu depilacji nałóż na brwi krem nawilżający bądź regenerujący olej.

Jak widzisz, regulacja brwi nie jest aż tak prosta, jak może się wydawać. Jeśli dodatkowo nie jesteś pewna, czy ich obecny kształt jest właściwy, zdecyduj się na wizytę w salonie. Regulacja brwi u kosmetyczki posiada mnóstwo zalet. Przede wszystkim kosmetyczka pomoże dobrać ci odpowiedni kształt brwi, który będzie pasował do twojego typu urody. Ponadto po zabiegu regulacji brwi może wykonać hennę, która przyciemni brwi tym samym podkreślając jeszcze bardziej oprawę oka. Studio Bodybar w Warszawie to miejsce, gdzie zadbasz o oprawę oka kompleksowo dzięki takim usługom jak regulacja brwi, henna brwi, laminacja brwi czy laminacja rzęs. 

Lifting i laminacja rzęs

Naszą drugą propozycją na podkreślenie oprawy oka jest lifting oraz laminacja rzęs. Na czym polega ten zabieg? Zadaniem liftingu jest podkręcenie oraz uniesienie naturalnych rzęs, bez wykorzystania dodatkowych komponentów takich jak sztuczne kępki. Ów zabieg wykonuje się w salonie kosmetycznym pod czujnym okiem specjalistki. Na górne rzęsy nakładany jest wałczek, który dobierany jest na podstawie długości naszych włosków oraz efektu jaki chcemy osiągnąć. Po wybraniu wałeczku, na rzęsy nakładany jest odpowiedni preparat, którego zadaniem jest utrzymanie włosków w pożądanej pozycji. Kolejnym etapem zabiegu jest laminacja rzęs, a więc odżywienie i nawilżenie włosków, czego efektem jest poprawa ich kondycji. Po zakończeniu tego zabiegu można wykonać dodatkowo hennę, która nada ciemniejszy kolor jasnym końcówkom rzęs.

Laminacja i lifting rzęs sprawdzi się u ciebie, jeśli nie jesteś zainteresowana przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs sztucznymi kępkami, bądź twoje włoski zamiast kręcić się naturalnie w górę rosną w linii prostej. Efekty docenią także panie, u których wykorzystywanie tuszy do rzęs nie daje pożądanych efektów oraz panie, które posiadają cienkie i rzadkie włoski.