Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

pielęgnacja włosów

Prawdziwą ozdobą są jednak zadbane włosy. Włosy muszą być w dobrej kondycji, aby dodawały uroku. Zniszczone włosy niestety tylko pogorszą naszą aparycję. O ile makijażem jesteśmy w stanie zakryć niedoskonałości i mankamenty, to niestety jeśli chodzi o włosy – nie ma magicznych sztuczek. Włosy, aby byłby ładne to muszą być zadbane. Tego akurat nie obejdziemy.

Jaka więc jest odpowiednia pielęgnacja włosów? Co zrobić, aby nasze włosy był lśniące i gęste? Jest wiele sposób, ale czy są one skuteczne i dadzą nam oczekiwany efekt?

Pielęgnacja włosów nie jest skomplikowana, natomiast należy pamiętać o podstawowych zasadach.

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów:

1. Nie wolno trzeć włosów. Tarcie niszczy niestety łuski. Unikajmy więc tarcie głowy ręcznikiem, spanie na chropowatych poduszkach, spanie w rozpuszczonych włosach, noszenie cienkich i ciasnych gumek do włosów. Wszystkie te czynności powodują, że nasze ulegają uszkodzeniu – tym samym kondycja naszych włosów znacznie spada.
2. Wzmacniaj skórę włosów. Dostarczanie skórze odpowiednich składników odżywczych i pobudzających cebulki jest naprawdę ważne. Wzmocniona skóra głowy spowoduje, że włosy będę rosły szybciej i będą mocniejsze. Skórę głowy wzmocnimy przez zastosowanie wcierek. Wcierki pomogą nam również zwalczyć problem z łupieżem oraz z wypadaniem włosów.
3. Oczyszczaj skórę głowy. Często nie oczyszczamy skóry głowy, a jest to błąd. Od skóry głowy powinnyśmy zacząć pielęgnację. Zła kondycja skóry głowy często jest początkiem problemów z włosami i chorobami skóry np. łupież, przetłuszczające się włosy. Aby oczyścić skórę głowy należy ją delikatnie masować opuszkami palców przez parę minut. Raz lub dwa razy w tygodniu użyj peelingu – peeling usunie zanieczyszczenia.
4. Dobór odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki do włosów należy dobierać starannie, aby pomogły kondycji włosom, a nie wręcz przeciwnie. Często chemia zawarta w kosmetykach powoduje, że kondycja włosów nie jest dobra. Warto więc wybierać szampony, które prócz oczyszczania będą również dbać o skórę głowy. Maski i odżywki powinny odżywiać, wzmacniać, chronić i nawilżać włosy. Warto wybrać odżywki z keratyną – keratyna to proteina będąca podstawowych budulcem włosa. Maska i odżywka z keratyny niesamowicie odżywki włosy.
5. Unikaj gorącego nawiewu. Włosy tego nie lubią. Gorący nawiew niszczy włosy, suszarka musi mieć więc opcję chłodnego nawiewu. Im mniej używasz gorącego nawiewu, tym lepiej.
6. Podcinaj końcówki. Jeśli widzimy, że nasze końcówki są zniszczone to koniecznie umów wizytę u fryzjera. Końcówkom drugiego życia nie przywrócimy, a jeśli je przytniemy to włosy od razu będą wyglądały na zdrowsze.
7. Zadbaj o odpowiednią dietę. Dieta jest kluczowa. Jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiednich witamin i minerałów nasze włosy nie będą dobrze wyglądać.