Jak wybrać dobrą zmywarkę przemysłową?

zmywarka przemysłowa

Zmywarka przemysłowa jest niezbędna w takich miejscach jest restauracja, stołówka, hotel czy firma cateringowa. Profesjonalne zmywarki występują w różnych wariantach, czym więc kierować się przy wyborze takiego sprzętu?

Jakie funkcje powinna mieć dobra zmywarka?

Zmywarka przemysłowa tym różni się od zwykłego, domowego sprzętu, że czyści naczynia w znacznie krótszym czasie. To właśnie jeden z ważniejszych parametrów przy wyborze urządzenia – ile trwa cykl mycia oraz jakie jest przy tym zużycie wody. Nowoczesne zmywarki przemysłowe Winterhalter są bardzo oszczędne pod tym względem, zużywają mniej wody oraz prądu, do tego mają funkcję odzysku ciepła z powietrza wylotowego.

Wybierany model zmywarki musi spełniać wymagania BHP, dlatego praktycznym rozwiązaniem jest funkcja wyparzania, czyli mycie naczyń w temperaturze 80-90 stopni Celsjusza, co zapewnia nie tylko czystość, ale i brak zarazków na naczyniach.

Zmywarka uniwersalna czy specjalistyczna?

Zmywarka uniwersalna jest przystosowana do czyszczenia różnego rodzaju naczyń, warto jednak mieć na uwadze, że myjąc bardzo różne naczynia zaraz po sobie niekoniecznie osiągnie się spodziewany efekt, dlatego w lokalach, gdzie używa się dużo szkła i zarazem garnków oraz patelni, lepszą opcją będzie zakup dwóch różnych urządzeń: zmywarki kapturowej i specjalistycznej zmywarki do garnków.

Uniwersalna zmywarka sprawdzi się w małej restauracji albo bistro, natomiast w barze niezbędna będzie specjalistyczna zmywarka do szkła, z funkcją nabłyszczania, dzięki czemu nie będzie problemu ze stałym dostępem do czystych szklanek i kieliszków.

W dużych lokalach gastronomicznych, stołówkach zakładowych, hotelach czy placówkach oświatowych przyda się zmywarka przemysłowa z transportem taśmowym albo koszowym. Jest ona bardzo wydajna i dostosowana do mycia różnego rodzaju naczyń, świetnie radzi sobie z usuwaniem nawet bardzo uporczywego brudu i mieszczą się w niej duże naczynia o nietypowych kształtach.

Zmywarkę można wynająć

Zmywarki renomowanych producentów są drogie, więc jeśli kogoś nie stać na taki zakup, może zmywarkę wynająć. Miesięczna opłata za wynajem jest uzależniona od modelu zmywarki, a w cenie jest montaż urządzenia oraz jego serwis przez cały okres trwania umowy.