Kelner w Polsce i za granicą – poszukiwanie pracy

kelner

Poszukiwanie pracy jako kelner wymaga pewnych przygotowań. Na to stanowisko warto mieć sporządzone odpowiednie CV, a także list motywacyjny. Ofert pracy warto szukać w miejscach sprawdzonych, cieszących się dobrą opinią. Na jakie umiejętności warto zwrócić uwagę, gdzie najlepiej szukać pracy, również w sezonie turystycznym?

Jakie umiejętności powinien posiadać kelner?

Do podstawowych umiejętności oraz cech, jakie warto posiadać, szukając pracy jako kelner, należą:

  • odpowiedzialność,
  • dokładność i staranność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,
  • wysoka komunikatywność, umiejętność podtrzymywania rozmowy,
  • dobra pamięć,
  • kultura osobista, takt oraz uprzejmość,
  • odporność na stres, pracę pod presją czasu,
  • znajomość języków obcych.

Na stanowisku kelnera ważne jest także doświadczenie. Jednak zapotrzebowanie w branży jest na tyle duże, że również bez doświadczenia można zostać przyjętym w ramach stażu, praktyk czy po prostu niższego stanowiska. Jeżeli ktoś ma odpowiednie predyspozycje do pracy w zawodzie kelnera, możliwości awansu w większych restauracjach czy innych miejscach z obsługą kelnerską niemal zawsze są dostępne.

Gdzie najlepiej szukać pracy?

Poszukiwania pracy jako kelner w kraju i za granicą nie muszą być trudne. Oczywiście można udawać się do lokali, w których czasem pojawiają się oferty pracy czy przeglądać gazety, jednak w dzisiejszych czasach działania takie są czasochłonne i mało efektywne. Znacznie lepszym rozwiązaniem są specjalne portale, w których praca jest oferowana w uporządkowanych kategoriach, pozwalających na znalezienie dokładnie takiej oferty, jaka jest potrzebna. Jobimi czy Hitpraca dają szansę na dopasowanie propozycji do potrzeb – poprzez wskazanie branży, stanowiska czy miejscowości. Portal pozwala także na sprawdzenie ofert pracy za granicą, dzięki czemu nie musisz ograniczać się w poszukiwaniach jedynie do najbliższej okolicy.

Praca jako kelner w sezonie turystycznym

W wielu miejscach oferty pracy na stanowisku kelnera mają charakter sezonowy. To przede wszystkim miejscowości turystyczne, w których czy to w okresie letnim, czy też zimowym konieczne jest uzupełnienie podstawowej kadry z uwagi na wzmożony ruch. To szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy jako kelner na określony czas, idealna dla ludzi młodych, uczących się. Może być to praca Gdańsk, Zakopane czy Kraków, a także miasta za granicą. Warto ofert takich szukać wcześniej, jeszcze przed sezonem, gdyż często rekrutacja przeprowadzana jest nawet na kilka tygodni przed rozpoczęciem pracy.

Poszukiwania pracy jako kelner nie muszą być czasochłonne i wymagające, jeżeli skorzystasz z portalu z ofertami online. To jedna z najwygodniejszych obecnie możliwości znalezienia najlepszej propozycji pracy na stanowisku kelnera w Polsce oraz za granicą.