Metraż mieszkania – jak go dobrać?

Metraż mieszkania

Zakup mieszkanie jest naprawdę istotną decyzją, którą należy dobrze przemyśleć. W końcu z założenia miejsce to będzie tym, w którym spędzisz najwięcej swojego wolnego czasu. Jednym z najistotniejszych aspektów, który zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę jest oczywiście metraż mieszkania. Ma on prawdopodobnie największe znaczenie, jeśli chodzi o to, jak będzie Ci się w nim funkcjonować. Właśnie dlatego tak ważnym jest, aby dobrać go wprost do swoich potrzeb, w końcu tylko w ten sposób można być zadowolonym z efektu końcowego. Sprawdziliśmy, na co zwrócić uwagę, aby metraż mieszkania był dla Ciebie najkorzystniejszy!

Ilość mieszkańców

Decydując się nad metrażem mieszkania, najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest oczywiście ilość mieszkańców, którzy będą z lokum korzystać. Logicznym jest, że im większa ilość, tym bardziej potrzeba więcej miejsca. Dla większych rodzin, które liczą 4 osoby, najlepszym rozwiązaniem jest wielkość mieszkania 80 mkw, będzie to optymalna liczba. Jeśli chodzi o pary, często wybiera się kawalerki, jednak dla niektórych jest to zdecydowanie za mała opcja, w końcu każdy powinien mieć swoją przestrzeń, aby od czasu do czasu można było spędzić czas w samotności. Mieszkania dwupokojowe sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Dla osoby, która ma zamiar zamieszkać sama zwykle wystarczy po prostu kawalerka. Wiadomo, że nie powinna ona być zbyt mała, w mieszkaniu nie powinno być ciasno, a komfortowo. Najoptymalniejszym metrażem jest prawdopodobnie około 35 mkw.

Uwzględnij swoje potrzeby

Każde mieszkanie powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb jego mieszkańców. Wiadomym jest, że jeśli zamierzasz w nim w głównej mierze spać i nie chcesz spędzać tam dużej części swojego życia, to nie będzie Ci potrzebne ogromne mieszkanie. W takim wypadku raczej powinna Ci wystarczyć średniej wielkości kawalerka. Jeśli jednak planujesz, aby Twoje mieszkanie było dla Ciebie azylem, miejscem do którego udasz się zawsze, aby móc odpocząć w nim od obowiązków dnia codziennego. Szczególnie duży metraż będzie potrzebny osobom, które zachowują się wychowywaniem dzieci albo po prostu tym, których praca ma charakter zdalny. W końcu jeśli spędzasz w domu większość swojego czasu, nie chcesz ciągle patrzeć w tak naprawdę jeden punkt, potrzebujesz jednak trochę więcej przestrzeni.

Jakie metraże są wybierane najczęściej?

W mieszkaniach w Zielonce ludzie decydują się raczej na mniejsze metraże. Aktualnie mało kto kupuje ogromne mieszkania czy domy. Przede wszystkim ze względu na obecne ceny. Jeśli chodzi o najczęściej wybieraną ilość pokojów są to dwa. Wybierają je nie tylko pary, ale również studenci. Kwestia wielkości wygląda tak, iż najczęściej wybieraną jest około 30-40 mkw. To na obecny moment standard wśród osób decydujących się na zakup mieszkania. Większe mieszkania wybierają zwykle rodziny, w szczególności te wielodzietne, w końcu potrzebują dodatkowych metrów dla maluchów! Decydując się na mieszkanie, weź pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki, aby być zadowolonym z efektu końcowego!

Sprawdź również: Aranżacja wnętrz – jakie trendy panują w mieszkaniach?