Moda męska do pracy – jak ubrać się do biura?

moda męska

Moda męska wcale nie oferuje mniej możliwości niż moda damska. Wystarczy odwiedzić dowolny sklep z ubraniami, żeby zobaczyć, jak wiele rozwiązań odzieżowych mamy do dyspozycji, co pozwala na dopasowanie stroju do indywidualnego stylu i dla własnej wygody. Istnieją jednak pewne sytuacje, które wymagają od nas tego, by stylizacja była odpowiednia do danych okoliczności. Zdecydowanie jednym z takich przypadków jest nasza przestrzeń zawodowa, czyli to, jak ubieramy się na co dzień do biura. Co będzie prezentowało się formalnie, a jednocześnie stylowo?

Biurowa moda męska – nie tylko klasyczne garnitury

Oczywiście to, w jaki sposób możemy wybierać odzież do pracy, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy w naszej firmie panuje jakiś określony dress code. Jednak nawet w przypadku, kiedy pracodawca wymaga od nas dość oficjalnego stroju, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na jednolite, czasem wręcz nudne garnitury, w których przez cały długi dzień może nie być nam wygodnie. Wbrew pozorom takie rozwiązanie można spokojnie pozostawić na ważne firmowe uroczystości bądź wystąpienia – codzienna moda męska do biura daje zdecydowanie większe pole do popisu.

Przykładowo nie bójmy się, by zestawiać ze sobą elementy dwóch różnych garniturów czy też kompletu. Przykładowo z powodzeniem możemy założyć szarą marynarkę do tradycyjnych czarnych lub granatowych spodni. W parze z koszulą (obowiązkowo bez krawata, który tutaj wyglądałby po prostu niechlujnie) będziemy prezentować się niezwykle szykownie, wobec czego dopasujemy się do zajmowanego stanowiska i z pewnością będziemy cieszyć się uznaniem w oczach współpracowników. Wybrany sklep z ubraniami pokaże nam sporo takich możliwości – wystarczy przymierzyć kilka takich zestawów, by zobaczyć, że wcale nie rezygnujemy całkowicie z formalnego charakteru całej stylizacji, a jednocześnie pokazujemy, że umiemy łączyć poszczególne części, które na pierwszy rzut oka mogą do siebie nie pasować.

T-shirt zamiast koszuli do garnituru – tak czy nie?

Innym sposobem na to, by pobawić się modą męską, jest zrezygnowanie z tradycyjnej koszuli zapinanej na guziki, kiedy decydujemy się na założenie garnituru. Zamiast niej możemy wybrać t-shirt – zarówno ten klasyczny, biały lub czarny, jak i w popularne wzory, np. kropki czy paski. W ten sposób znacznie rozluźnimy oficjalny wygląd stroju, a przy tym wcale nie porzucimy elegancji, która jest mile widziana w miejscu pracy. Co więcej, takie połączenie będzie nawet doceniane na spotkaniach z potencjalnymi klientami.

Wielu panów decyduje się też wówczas na założenie sportowego obuwia. Sneakersy wbrew pozorom również można doskonale ograć w biurowych stylizacjach, nawet jeżeli prym wiedzie elegancka marynarka czy garnitur. Dodatkowo zadbamy w ten sposób o swoją wygodę, ponieważ eleganckie półbuty nie zawsze sprawdzają się na bieganie po mieście, kiedy w ramach spraw służbowych musimy podróżować i załatwiać bieżące potrzeby na rzecz firmy.

Kardigan zamiast marynarki

Odwiedzając sklep z ubraniami, zdecydowanie warto na moment porzucić sekcję z marynarkami i skierować się do tej, w której znajdują się swetry. Spodnie od garnituru oraz eleganckie koszule wprost uwielbiają się z kardiganami – są one niezwykle szykowne i wciąż mogą wyglądać oficjalnie, a jednocześnie sprawiają, że strój jest odrobinę swobodniejszy. Warto przy tym dopasować kardigan kolorystycznie do spodni, choć nie muszą mieć jednolitych odcieni. Jeśli szary sweter będzie odrobinę jaśniejszy od dołu, to tym lepiej będzie się prezentował, szczególnie w połączeniu z klasyczną śnieżnobiałą koszulą.

Kardigany, np. wełniane, to także doskonały sposób na biurową stylizację podczas chłodniejszych dni. Marynarki nie zawsze zapewniają nam wystarczającą ilość ciepła, z kolei dobrze dopasowany sweter nie sprawi, że będziemy narażeni na chłód, a przy tym, o ile został wykonany z materiałów wysokogatunkowych, pozwoli na stałą cyrkulację powietrza, wobec czego unikniemy pocenia się, szczególnie w ogrzewanych pomieszczeniach w biurze.