Naturalne farby do włosów – wady i zalety

farba do włosów

Farbowanie włosów najczęściej kojarzy się nam z wizytami w salonie fryzjerskim oraz usługą pachnącą amoniakiem, na którą musimy poświęcić kilka godzin czasu. Gdybyśmy tak koloryzację włosów przeprowadzili w domu przy użyciu naturalnych farb do włosów? Koloryzacja włosów nie musi być nieprzyjemnie pachnieć chemią, możemy wybrać jeden z kolorów naturalnych farb do włosów, by farbowanie stało się przyjemniejsze i zdrowsze. Aby więcej dowiedzieć się o farbach naturalnych wystarczy przeczytać poniższy artykuł.

Naturalne farby do włosów z apteki, a farby dostępne w drogerii

Naturalne farby do włosów, jak nazwa wskazuje, w swym składzie zawierają naturalne składniki, dzięki którym nie niszczymy włosów. Z dostępnych farb możemy między innymi wybrać farby Color&Soin. To propozycja, która powstała z myślą o osobach, które chcą używać farb bezpiecznych, naturalnych i delikatnych. To również wariant dla osób ze skłonnościami do alergii, które mają wrażliwą skórę głowy. Farby kupimy w aptece.

Porównując je z farbami dostępnymi w drogerii, możemy stwierdzić, że naturalne wypadają dużo lepiej, już jeśli chodzi o ich skład. Farby z drogerii z naturalnymi produktami nie mają nic wspólnego. Związkiem najczęściej dodawanym do farb drogeryjnych jest amoniak, który po około 30 minutach użycia podczas farbowania rozchyla łuski włosów i pozwala na wniknięcie w nie koloru. Przy regularnym stosowaniu farb nasze włosy są po prostu zniszczone, osłabione, wysuszone, a ich końcówki się rozdwajają. Dodatkowo zauważa się częste wypadanie włosów.

Skład naturalnych farb

Na przykładzie farb Color&Soin sprawdźmy ich skład, w farbach tych znalazły się fitoskładniki:

  • regenerująca strukturę włosa i nawilżająca pszenica;
  • odżywiający włosy owies;
  • nawilżająca kukurydza;
  • wzmacniający od nasady włosy i łagodzący podrażnienia olejek roślinny z kokosa;
  • mający właściwości kojące i odświeżające oraz wzmacniający barierę lipidową eukaliptus;
  • odbudowująca i rekonstruująca włos soja;
  • wspomagający wzrost i pielęgnujący włosy rozmaryn, który dodatkowo nadaje im piękny i jedwabisty wygląd.

Zalety farb naturalnych

Zalety farb naturalnych: nadają miękkość i połysk, nie wypłukują naturalnych pigmentów, są łagodne, nie niszcząc struktury włosa, pozwalają na uzyskanie różnych odcieni, nie drażnią dróg oddechowych, nie alergizują, a dzięki ekstraktom roślinnym pielęgnują włosy.

Z farb z takim składem mogą skorzystać osoby z wrażliwą skórą włosów oraz z alergiami, to jakby dla niech specjalnie stworzone produkty. Wybór należy do nas.