Pielęgnacja skóry – Porady, które każdy powinien znać

uroda

Skóra na twojej twarzy jest pierwszym widokiem, który człowiek widzi, gdy na ciebie patrzy. Tak długo, jak będziesz się o nią troszczył, nie będziesz się martwił. Poniższe wskazówki pokażą Ci jedne z najbardziej efektywnych sposobów na utrzymanie zdrowej skóry.

Powinieneś myć twarz co najmniej dwa razy dziennie. Powinieneś zwłaszcza zadbać o to, aby każdego ranka dokładnie umyć twarz. W ciągu nocy skóra może stać się dość tłusta i brudna. Ranne mycie skóry pomoże zapobiec zatykaniu porów przez olejek i brud.

Aby pomóc w walce z trądzikiem, upewnij się, że codziennie po umyciu twarzy używasz toneru. Tonik rzeczywiście pomaga utrzymać wilgoć w skórze, a także wyrównać poziom PH skóry. Pomoże kontrolować poziom oleju i utrzymywać wilgoć w skórze, aby nie wysuszała się.

Aby poprawić samopoczucie skóry, użyj toniku, który pomoże wyrównać strukturę twarzy. Roztwór kontaktowy to świetny produkt, który możesz mieć w domu, do stosowania na twarz, ponieważ pomaga ukoić i uspokoić skórę. Jest to bardzo pomocne w okresie zimowym, kiedy powietrze jest wyjątkowo suche.

Zwiększ skuteczność swojej rutyny oczyszczania twarzy, stosując dwuetapowy proces. Po pierwsze, użyj łagodnego i delikatnego środka oczyszczającego do usuwania kosmetyków, filtrów przeciwsłonecznych i innych zanieczyszczeń. Przygotowuje to skórę do drugiego etapu, który polega na nałożeniu kojącego, nawilżającego preparatu nawilżającego. Delikatnymi ruchami w górę równomiernie rozprowadzić preparat nawilżający na skórze.

Do zabiegu leczniczego, nawilżającego dla skóry suchej i wrażliwej, poszukaj produktów do kąpieli z mlekiem ryżowym, sojowym lub owsianym. Mleko ma właściwości kojące i zmiękczające, nie zatyka porów i nie pozostawia śladów na skórze. Należy jednak ograniczyć czas namoczenia do dwudziestu minut; dłużej i istnieje ryzyko odwodnienia skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko ochrona przeciwsłoneczna: wybór czasu spędzanego na zewnątrz i ubrania, które nosisz, może być bardzo skutecznym sposobem na uniknięcie oparzeń słonecznych. Słońce świeci najbardziej bezpośrednio przez kilka godzin przed i po południu, co sprawia, że jest to najbardziej ryzykowny czas naświetlania. Przykrywanie ramion i nóg ubraniem i noszenie kapeluszy przeciwsłonecznych to doskonały wybór oprócz lub zamiast filtra przeciwsłonecznego.

Jeśli masz zamiar przebywać przez dłuższy czas na zewnątrz, powinieneś spryskać włosy sprayem z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić je i skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Spryskanie włosów sprayem z filtrem przeciwsłonecznym zapobiegnie blaknięciu koloru włosów i ochroni skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Pamiętaj, aby dobrze chronić swoje usta. Zimą powietrze staje się bardzo suche. Jeśli nie zabezpieczysz ust balsamem do ust, staną się one bardzo bolesne i suche.

Jak przeczytałaś w tym artykule, bardzo ważne jest, abyś dbała o swoją skórę. Pamiętaj, że kiedy twoja skóra jest zdrowa, jest piękna. Dlatego musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby właściwie ją pielęgnować. W tym artykule pomożemy Ci określić najlepszy dla Twojej skóry sposób jej pielęgnacji.