Plaże w Wielkiej Brytanii. Warto to wiedzieć!

Wielka Brytania

Wielka Brytania jako kraj wyspiarski oferuje szeroki wybór plaż. Chociaż przez większość roku pogoda raczej nie sprzyja opalaniu i kąpielom, można wymienić kilka lokacji, które warto zobaczyć niezależnie od warunków atmosferycznych. Krótko omawiamy, jak wyglądają plaże w Wielkiej Brytanii oraz wskazujemy najciekawsze miejsca!

Plaże w Wielkiej Brytanii

Plaże w Wielkiej Brytanii są piaszczyste lub piaszczysto-kamieniste, zwykle dość szerokie i otoczone zielenią. Najpiękniejsze z nich są zaaranżowane na wzór śródziemnomorskich kurortów. Wyspy oblewają Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki oraz Kanał La Manche. Z tego względu podczas pobytu w UK jak najbardziej można pływać, nurkować i poopalać się, jeśli tylko dopisze pogoda.

Brytyjczycy uwielbiają spędzać weekendy na wybrzeżu w przyczepach kempingowych. Turyści podczas pobytu nad morzem koniecznie powinni przekonać się, jak smakuje tradycyjny brytyjski przysmak – Fish ‘n Chips, czyli ryba z frytkami, zwykle podawana w papierowym rożku, do jedzenia na stojąco. Co ciekawe, w wybranych miejscach można również wypożyczyć sprzęt potrzebny do surfingu, bodyboardingu czy kajakarstwa morskiego.

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o plażach w Wielkiej Brytanii? Z pewnością pomocna będzie znajomość języka – zapisz się na angielski Kraków.

Najpiękniejsze plaże w Wielkiej Brytanii

Za najpiękniejsze plaże w Wielkiej Brytanii uznaje się m.in.:

  • Man O’War Beach w hrabstwie Dorset (Anglia),
  • Praa Sands w Kornwalii (Anglia),
  • Saunton Sands na wybrzeżu North Devon (Anglia),
  • Achmelvich w Highlands (Szkocja),
  • Rhossili na półwyspie Gower (Walia),
  • Portrush Whiterocks, Causeway Coastal Route (Irlandia Północna).
  • Brancaster w hrabstwie Norfolk (Anglia).

W wakacje chciałbyś zwiedzić Zjednoczone Królestwo? Koniecznie odwiedź najpiękniejsze plaże w Wielkiej Brytanii. Jeśli przed wyjazdem przydałaby Ci się powtórka z języka, Angielski online pozwoli Ci szybko opanować lub przypomnieć sobie podstawy, byś mógł bez problemu się porozumieć z Brytyjczykami!