SŁODKIE ŻYCIE Z MĘSKIM SWETREM GOLFEM

We włoskim języku sweter golf nazywany jest „dolcevita”. Wszystko za sprawą słynnego filmu Federico Felliniego „La dolce vita” (Słodkie życie), w którym w ostatniej scenie światowej sławy aktor Marcello Mastroianni ma na sobie czarną koszulę i czarną apaszkę, które wizualnie zlały się w jedną całość. Kiedy w latach sześćdziesiątych XX wieku film pojawił się na ekranach kin we Włoszech nastąpił boom na męskie golfy. Są one na modowym topie do dziś i to na całym świecie, również w Polsce.

Golfy noszą gwiazdy kina, estrady i wielcy intelektualiści, którzy pochodzą z różnych pokoleń i generacji, na co dzień różnią się też modowym stylem. Łączy je jednak męski sweter golf. Jest on jednym z najbardziej uniwersalnych elementów ubioru i znajduje się w ofercie największych domów modowych. Szeroką ofertę męskich golfów znajdziesz także w ofercie marki Lanieri Fashion na stronie www.lanieri.pl

Elegancja, nonszalancja, luz

Golf jest bardzo wszechstronny. Stworzysz z nim elegancką stylizację, jak i bardziej swobodny zestaw na mniej zobowiązujące spotkania. Możesz go użyć jako jedyny element górnej części garderoby. Poczujesz się w nim dobrze również wtedy, gdy uzupełnisz ubiór o dzienny garnitur lub marynarkę z eleganckimi spodniami, jak i w stylizacji z jeansami, chinosami i sportowym obuwiem. W przypadku stylizacji z użyciem męskiego swetra golf ogranicza cię jedynie wyobraźnia i poczucie dobrego smaku.

Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, użyj golfu solo, wybierając się do biura. Załóż do tego chinosy lub jeansy, a nikt ci nie zarzuci, że taki look wykracza poza ramy eleganckiego, aczkolwiek swobodnego dress codu. Pamiętaj, żeby dobrać golf dobrze dopasowany do sylwetki, wtedy będzie dobrze wyglądał. Dość popularne jest połączenie golfu z marynarką lub garniturem z wyłączeniem bardzo formalnych marynarek i wieczorowych garniturów. Tu może pojawić się pewien stylizacyjny zgrzyt. Bez obaw użyj golfu z marynarką tweedową, sztruksową czy kaszmirową. Do tego załóż chinosy lub jeansy. Wybierz golf w kolorach kontrastujących z wierzchnim okryciem. Czarna marynarka i czarny golf budzą mroczne wrażenia. Z kolei czerwona marynarka z czerwonym golfem wygląda po prostu śmiesznie. Nie przesadzaj też z grubością golfu pod swetrem z przyczyn czysto praktycznych. Ograniczysz sobie w ten sposób swobodę ruchów.

Dobierając garnitur do golfa pamiętaj, aby cały zestaw miał charakter bardziej sportowy, a garnitur był wykonany z bawełny, sztruksu lub mieszanki wełny z kaszmirem. W połączeniu z wieczorowym garniturem z wełny czesankowej golf dobrze nie wygląda. Występując tak na bankiecie, zwrócisz na siebie uwagę, ale na pewno nie w sposób pozytywny.

Dlaczego warto nosić golf?

Powodów, aby w swojej stylizacji wykorzystać męski sweter golf jest wiele. Pierwszy argument jest bardzo praktyczny. Zwłaszcza w chłodniejsze dni w sezonie zimowo-wiosennym w golfie będzie ci po prostu ciepło. Ze względu na wysoki kołnierz możesz pożegnać się z szalikiem, a wielu mężczyzn nie przepada szczególnie za tym koniecznym dodatkiem w porze zimowej.

Po drugie w golfie będziesz wyglądał … mądrze. Ten rodzaj swetra kojarzony jest z intelektualistami, artystami, aktorami, naukowcami. Szczególnie w buntowniczych latach sześćdziesiątych ci, którzy narzucali ton tej epoce, odrzucili koszule z krawatem, zamieniając ten zestaw na golfy, które ich zdaniem były eleganckie, dawały większy komfort, ale też były formą arogancji wobec tego, co konserwatywne. W golfie chodziła cała ekipa The Beatles, Steve Jobs, Andy Warhol. Tego typu osobowości „wychodziły” temu rodzajowi swetra męskiego ponadczasowe miejsce w męskich stylizacjach.

Z golfu warto korzystać, bo jest … szybki w obsłudze. Bywa, że brakuje ci czasu, spieszysz się na spotkanie i nie masz pół godziny na wyprasowanie koszuli. Męski sweter golf doprowadzisz do użytku w kilku ruchach. Śmiało można powiedzieć, że golf jest bardzo dobrą opcją dla eleganckich leni.

Zobacz także: Swetry Męskie – Blog

Jeśli choć w małym stopniu poczułeś się zachęcony do włączenia golfu do swoich stylizacji, sprawdź ofertę marki Lanieri Fashion, gdzie znajdziesz wiele inspiracji do zastosowania tego typu swetra w twoim looku. Stwórz własny styl z męskim swetrem golfem i pokaż się w nim innym. Na pewno nie przejdziesz niezauważony.