Tani rower może być dobry i funkcjonalny – o czym każdy z nas powinien pamiętać, dojeżdżając na ekonomicznym jednośladzie do pracy?

rower

Nie każdy chce wydać na rower kilkanaście tysięcy złotych, a nie każdego też na to stać. Wbrew pozorom dobry rower można kupić nawet za około 2 tysiące złotych i co ważne na takim jednośladzie możecie dojeżdżać do pracy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka rad, o których powinniście pamiętać, aby ekonomiczny rower świetnie się sprawdził.

Liczy się miejsce, gdzie kupujesz rower

Gdzie można kupić tani jednoślad? Na to pytanie większość osób odpowie: „w supermarkecie” i rzeczywiście jest to prawda, tyle, że taki rower, choć bardzo tani, z funkcjonalnością, ale i efektywnością nie ma nic wspólnego. Podobnie jak nie powinno się kupować opon do samochodu w supermarkecie, tak samo roweru. Wbrew pozorom w dobrych sklepach zajmujących się sprzedażą jednośladów i częściami do nich, wcale ceny nie są wyższe, a macie możliwość zakupienia dobrego roweru i to w wariancie ekonomicznym. Możemy Wam polecić sklep wygodnyrower.pl, Gwarantujemy korzystne ceny, bardzo wysoką jakość produktu, ale i doradztwo na najwyższym poziomie. Czy można chcieć jeszcze więcej? Oczywiście, że tak, dlatego też wybór rowerów jest ogromny, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Odpowiednia pielęgnacja i ochrona mają znaczenie

Jazda na rowerze jest częścią zdrowego stylu życia, a jeżeli dojeżdżacie na nim do pracy, to dodatkowo robicie coś dobrego dla środowiska i siebie samych, a przy tym możecie sporo zaoszczędzić. Ale też musicie pamiętać, że o rower trzeba dbać. Oznacza to, że gdy wracacie do domu po pracy, nie wystarczy tylko zostawić go w ogródku, czy wynieś na balkon. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. O ile w ciepłe i suche dni możecie przetrzeć rower raz na dwa tygodnie, tak w jesienną pluchę należy czyścić go zdecydowanie częściej. Wilgoć czy błoto jeżeli dostaną się do podzespołów, to znacząco mogą ograniczyć ich żywotność. Tak naprawdę wystarczy niewiele, bo możecie tylko przemyć rower z brudu, następnie zabezpieczyć, użyć smaru i gotowe. Cała praca zajmie Wam może 10 minut, zatem niewiele. A jeżeli lubicie viking biking, czyli jazdę po śniegu, to częsta pielęgnacja jest absolutnym must have, tym bardziej że sól drogowa może przyśpieszyć korodowanie części. Dodatkowo przypominamy także, że nie należy trzymać roweru na balkonie, gdyż zmiana temperatury, opady czy wilgoć mogą spowodować uszkodzenia. Przypominamy, że przechowywanie rowerów na klatkach schodowych jest także zabronione i grozi za to nawet mandat. Jeżeli boicie się trzymać rower w piwnicy, to zawsze można zakupić tani wieszak i zawiesić go na ścianie, tym bardziej że takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się nawet w kawalerce.

Sprawdzaj podzespoły i hamulce

Cóż, nie będziemy Was oszukiwać i stwierdzimy fakt, że na rowerach także trzeba się znać, co oznacza, że należy posiadać wiedzę na temat podzespołów, ale i umiejętności sprawdzania potencjalnych usterek. Większość z nas zauważy bądź poczuje, gdy rzeczywiście już jakaś część się zepsuje, natomiast drobnych usterek albo nie zauważa, albo też bagatelizuje. A przecież jednoślad musi być sprawny, bo tylko wtedy jazda na nim jest bezpieczna. Dlatego też nie mając pojęcia o sprawdzaniu stanu technicznego, warto raz na pół roku udać się do serwisu rowerów, by sprawdzić go od A do Z i mieć pewność, że wszystko działa jak należy.

Zabezpiecz rower przed kradzieżą

Choć wydaje się to takie oczywiste, to jednak wiele osób o tym zapomina, a mianowicie zapomina o ochronie roweru przed kradzieżą. Cóż, wystarczy tylko zostawić go w nieodpowiednim miejscu, a przy tym nie zastosować zapięcia, by już jakiś złodziej go ukradł. Niestety kradzieże rowerów nadal zdarzają się nader często, a Wasz rower pomimo, że tani, nie musi się prezentować „ekonomicznie”. Dlatego też niezależnie, gdzie go zostawiacie, warto zastosować zabezpieczenie i wcale nie trzeba kupować drogiego modelu, bo nawet tania linka niejednokrotnie spłoszy amatora cudzych rzeczy.

Na samym końcu przypominamy o bezpieczeństwie. Dlatego też zawsze należy zakładać kask, ale przydadzą się też ochraniacze. Do tego noście odblaski i to nie tylko na jednośladach, ale też na swoim ubraniu. A gdy wracacie wieczorami, to poza dobrym oświetleniem, przyda się Wam także latarka czołowa.