Bezpieczny urlop za granicą – o czym pamiętać?

urlop

Polacy od wielu już lat chętnie wybierają zagraniczne kierunki podróży. Dużym zainteresowaniem w dalszym ciągu cieszą się między innymi Włochy, Grecja, Wyspy Kanaryjskie, a od niedawna także Zanzibar. Marzysz o beztroskich wakacjach na rajskiej wyspie? Sprawdź, jak należy przygotować się do wyjazdu, aby urlop spędzony za granicą był nie tylko pełen ciekawych atrakcji, ale przede wszystkim bezpieczny.

Jak przygotować się do wakacji w innym kraju?

Dobra organizacja i odpowiednie przygotowanie to gwarancja udanego urlopu. Zaplanowanie podróży zagranicznej na własną rękę, nie jest aż tak skomplikowanym i czasochłonnym zadaniem, jakby mogło nam się wydawać. Pierwszym i zarazem najważniejszym etapem przygotowań do wyjazdu, jest oczywiście ustalenie miejsca docelowego naszej podróży, np. Chorwacja, Bułgaria, Madagaskar. Kolejny krok to dokonanie rezerwacji noclegu, co najlepiej jest zrobić nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W dalszej kolejności na liście rzeczy do wykonania przed wyjazdem znaleźć powinien się także zakup biletów lotniczych i kieszonkowych przewodników oraz pakowanie walizek. Jeżeli samodzielna organizacja dalekiej podróży przerasta nasze możliwości, wówczas najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty biura podróży. Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujemy, szczególnie istotnym aspektem w tym przypadku jest kwestia bezpieczeństwa.

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – czy warto?

Rozważając możliwość udania się na urlop za granicę, należy pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa sobie oraz swoim najbliższym, jeśli organizujemy wakacje rodzinne z dziećmi. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe – wypadek, kolizja, nagła choroba czy kontuzja wymagająca pilnej pomocy lekarskiej – to może przydarzyć się każdemu. Decydując się na wykupienie dodatkowej polisy turystycznej, w razie zaistnienia takiej potrzeby skorzystać będziemy mogli z opieki medycznej, a nawet pomocy tłumacza i prawnika poza miejscem stałego zamieszkania.

Atrakcyjną ofertą indywidualnego ubezpieczenia turystycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta, może pochwalić się firma SIGNAL IDUNA. W tym wypadku polisa obejmuje pokrycie kosztów między innymi:
– leczenia, ratownictwa oraz assistance,
– następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
– pomocy prawnej.

Co więcej, istnieje również możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie bagażu i innych cennych przedmiotów, sprzętu sportowego, a także o OC w życiu prywatnym.