Czy warto kupić używaną drukarkę?

drukarki

Kiedy planuje się zakup sprzętu, zawsze pojawia się pytanie, czy kupić nowy sprzęt ze sklepu, czy może lepszym rozwiązaniem będzie zakup tańszego, używanego sprzętu?

Czy warto kupić używany sprzęt?

Na ostateczną decyzję wpływ ma wiele czynników, dlatego ciężko jednoznacznie odpowiedzieć “tak” lub “nie”. W przypadku, kiedy zamierza się kupić używaną drukarkę, należy wcześniej rozważyć kilka istotnych spraw. Z pewnością używana drukarka traci na wartości, ale to nie oznacza, że sprzęt szybko ulegnie awarii. Nie bez znaczenia jest także to, jaką drukarkę zamierza się kupić. Po zakupie nowej, ale używanej jakiś czas drukarki, toner i wkłady do drukarek mają zwykle większą wartość niż samo urządzenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku tanich, prostych i niewymagających drukarek atramentowych. Czasami drukarka wchodzi w skład całego urządzenia z wieloma funkcjami, ponieważ oprócz drukarki, sprzęt wyposażony jest także w skaner oraz ksero. Nie bez znaczenia jest także to, jakie tonery z farbą są używane w drukarce. Czasami jest tak, że sama drukarka nie jest droga. Dużo droższe są same tusze, dlatego warto wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Sterowniki do używanej drukarki

Kolejna ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem używanej drukarki to czy istnieje możliwość pobrania sterowników do drukarki od producenta. Dlaczego jest to takie istotne? Aby drukarka mogła być kompatybilna z innymi urządzeniami, takimi, jak laptop czy tablet. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem używanej drukarki? Nie bez znaczenia są same akcesoria do drukarki. Są one na tyle ważne, że bez nich drukarka nie będzie mogła poprawnie funkcjonować. Drukarka powinna mieć dostępny i sprawny kabel sieciowy. Jeśli kabel jest uszkodzony, należy kupić nowy. Co jest mniej istotne? Z pewnością wszelkie znaki użytkowania drukarki, tj. niewielkie zadrapania itp. Jeśli uszkodzenia będą bardzo duże, warto zajrzeć do środka drukarki, być może uszkodzenia te wskazują na poważną usterkę.

Jeśli jest taka możliwość, warto przed dokonaniem zakupu, sprawdzić drukarkę na miejscu, przetestować ją. Jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że podjęliśmy właściwą decyzję. Wystarczy wydruk jednej strony tekstu. Taka czynność dostarczy ważnych informacji o jakości druku.