Jak poprawić wydajność posiadanego MacBooka?

macbook

Stałe korzystanie z MacBooka, na potrzeby wykonywania pracy zawodowej, nauki czy rozrywki sprawia, że od urządzenia oczekuje się wydajności. Z czasem jest ona coraz mniejsza, dlatego warto zadbać o jej poprawę. Jak możesz to zrobić?

Dlaczego Twój MacBook zwalnia?

Branża elektroniczna i informatyczna systematycznie się rozwijają. W efekcie, w krótkich odstępach czasu, na rynku pojawiają się nowe technologie i aplikacje o wyższych wymaganiach. Jeśli nabyłeś sprzęt rok czy dwa lata temu, obecnie może on już mieć niewystarczające parametry, aby obsłużyć najnowsze aplikacje. To, jednak tylko jeden z powodów, które powodują zmniejszenie wydajności Twojego MacBooka. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być np. wymiana nośnika danych, o której więcej przeczytasz na stronie http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku.

Innym, równie istotnym czynnikiem, jest „zaśmiecanie” urządzenia niepotrzebnymi plikami. Często wystarczy, że wgrasz nową przeglądarkę, zapominając o usunięciu poprzedniej. Wielu użytkowników laptopów i komputerów ma też zwyczaj „ozdabiania” pulpitu grafikami czy np. pokazem slajdów. Wszelkie takie dodatki, a także pozostałości po wykorzystanych programach, instalatory, pliki tymczasowe oraz wiele innych zajmują miejsce na dysku i spowalniają rozruch czy pracę systemu.

Jak możesz poprawić wydajność urządzenia?

Jest wiele czynności, które możesz wykonać samodzielnie, aby poprawić wydajność MacBooka. Przede wszystkim:

  • sprawdź, które procesy pochłaniają najwięcej zasobów i wyłącz je,
  • usuń zbędne aplikacje z menu startowego, aby nie spowalniały rozruchu,
  • wyeliminuj zbędne grafiki i efekty wizualne,
  • usuń lub wyłącz niepotrzebne wtyczki i dodatki do przeglądarki,
  • uporządkuj ikony na biurku,
  • usuń pliki z pamięci podręcznej,
  • uaktualnij system.

Większość, z tych czynności możesz wykonać w domu, jednak jeśli chcesz mieć gwarancję, że osiągniesz maksymalne efekty, sięgnij po pomoc specjalistów. Na stronie https://www.macforce.pl/ znajdziesz informacje, o zakresie usług świadczonych przez serwis urządzeń Apple. Dzięki nim, nie tylko możesz liczyć na poprawę wydajności urządzenia, ale też zyskasz gwarancję, że prace zostaną profesjonalnie wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *