Jak poprawić wydajność posiadanego MacBooka?

macbook

Stałe korzystanie z MacBooka, na potrzeby wykonywania pracy zawodowej, nauki czy rozrywki sprawia, że od urządzenia oczekuje się wydajności. Z czasem jest ona coraz mniejsza, dlatego warto zadbać o jej poprawę. Jak możesz to zrobić?

Dlaczego Twój MacBook zwalnia?

Branża elektroniczna i informatyczna systematycznie się rozwijają. W efekcie, w krótkich odstępach czasu, na rynku pojawiają się nowe technologie i aplikacje o wyższych wymaganiach. Jeśli nabyłeś sprzęt rok czy dwa lata temu, obecnie może on już mieć niewystarczające parametry, aby obsłużyć najnowsze aplikacje. To, jednak tylko jeden z powodów, które powodują zmniejszenie wydajności Twojego MacBooka. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być np. wymiana nośnika danych, o której więcej przeczytasz na stronie http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku.

Innym, równie istotnym czynnikiem, jest „zaśmiecanie” urządzenia niepotrzebnymi plikami. Często wystarczy, że wgrasz nową przeglądarkę, zapominając o usunięciu poprzedniej. Wielu użytkowników laptopów i komputerów ma też zwyczaj „ozdabiania” pulpitu grafikami czy np. pokazem slajdów. Wszelkie takie dodatki, a także pozostałości po wykorzystanych programach, instalatory, pliki tymczasowe oraz wiele innych zajmują miejsce na dysku i spowalniają rozruch czy pracę systemu.

Jak możesz poprawić wydajność urządzenia?

Jest wiele czynności, które możesz wykonać samodzielnie, aby poprawić wydajność MacBooka. Przede wszystkim:

  • sprawdź, które procesy pochłaniają najwięcej zasobów i wyłącz je,
  • usuń zbędne aplikacje z menu startowego, aby nie spowalniały rozruchu,
  • wyeliminuj zbędne grafiki i efekty wizualne,
  • usuń lub wyłącz niepotrzebne wtyczki i dodatki do przeglądarki,
  • uporządkuj ikony na biurku,
  • usuń pliki z pamięci podręcznej,
  • uaktualnij system.

Większość, z tych czynności możesz wykonać w domu, jednak jeśli chcesz mieć gwarancję, że osiągniesz maksymalne efekty, sięgnij po pomoc specjalistów. Na stronie https://www.macforce.pl/ znajdziesz informacje, o zakresie usług świadczonych przez serwis urządzeń Apple. Dzięki nim, nie tylko możesz liczyć na poprawę wydajności urządzenia, ale też zyskasz gwarancję, że prace zostaną profesjonalnie wykonane.