Foliarki – co warto o nich wiedzieć?

foliarka

Foliarka przeznaczona jest do foliowania papieru, czyli pokrywania go warstwą ochronną. Dzięki temu, przy pomocy przezroczystej folii, można zabezpieczyć go przed wilgocią, kurzem, promieniowaniem UV. Urządzenia te poprawiają też estetykę dokumentów, dzięki czemu prezentują się one bardziej elegancko i profesjonalnie. Ponadto są one również bardziej odporne na działanie kolejnych procesów introligatorskich.

Ręczne foliowanie zajmuje sporo czasu, wiec jeśli chcesz podnieść wydajność firmy i lepiej spożytkować czas pracowników, foliarki automatyczne i półautomatyczne będą strzałem w dziesiątkę.

Foliarki – najważniejsze informacje

Można wyróżnić kilka typów foliarek do papieru. Zdecydowanie najmniejsze są foliarki nabiurkowe z opcją nakładania ręcznego. W wielu przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jednak foliarki automatyczne i półautomatyczne. Urządzenia te przeznaczone do większych formatów oraz papierów o różnej gramaturze. Takie foliarki idealnie spiszą się w introligatorniach, drukarniach (cyfrowych i offsetowych), innych przedsiębiorstwach poligraficznych oraz punktach ksero. Przydadzą się również w wydawnictwach, biurach oraz agencjach reklamowych. Jeśli Twoja firma wytwarza wizytówki, dyplomy, certyfikaty – wysokiej klasy foliarki będą świetnym rozwiązaniem.

Urządzenia znajdujące się w ofercie naszego sklepu wyposażone są w funkcję foliowania jednostronnego lub dwustronnego. Dzięki dociskowi pneumatycznemu materiał jest w nich dokładnie prasowany. Bardzo ważnym parametrem jest również wysokość temperatury oraz jej równomierny rozkład na powierzchni wałka grzewczego – decyduje to o jakości i wytrzymałości folii aplikowanej na papier. Jeśli temperatura będzie za niska, folia nie zwiąże się trwale z podłożem, a jeśli za wysoka – folia się przegrzeje i utraci swoje właściwości. Nasze foliarki pozwalają też na szybką i sprawną zmianę formatu. Pamiętaj, że im grubszej folii użyjesz, tym sztywniejszy będzie dany dokument – samą grubość folii określa się w mikronach. Niektóre foliarki, jak np. Amiga 36, umożliwiają też złocenie przy pomocy folii OTF.

Inne foliarki – czym się różnią od tych do papieru?

Istnieją również inne foliarki, nazywane „owijarkami”. Doskonale sprawdzają się one w sklepach oraz hurtowniach. Najczęściej pozwalają zafoliować żywność, choć jest to tylko jedno z ich szerokiej gamy zastosowań. Świetnie zdaję one egzamin również w branży odzieżowej, gdzie wykorzystywane są do foliowania ubrań oraz różnych dodatków. Pozwalają też nawet foliować arkusze blachy. Takich foliarek nie znajdziesz jednak w ofercie sklepu Emergraf.

Nowoczesne foliarki w Emergraf

Szukasz foliarki do papieru, która spełni wszystkie Twoje wymagania? Świetnie. Chętnie zorganizujemy dla Ciebie bezpłatną prezentację sprzętu oraz rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości w naszej siedzibie w Wieliczce. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie foliarek oraz innych, poligraficznych urządzeń. Dzięki temu możesz idealnie dobrać sprzęt do potrzeb swojego biznesu. Zainteresowany? Jeśli tak, skontaktuj się z nami telefonicznie lub spotkaj się z nami na żywo!