Informacje na temat projektowania stron internetowych

strona www

Samo wejście na stronę internetową i próba jej zaprojektowania to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o projektowaniu w ogóle. Aby stworzyć świetną stronę internetową, stopień nie jest konieczny. Wiedza o tym, co jest, a co nie jest skuteczne, jest w porządku. Kontynuuj czytanie, aby uzyskać kilka świetnych porad na temat tego, jak zaprojektować swoją własną stronę internetową.

Łatwość nawigacji jest ważnym czynnikiem w tym, jak atrakcyjny odwiedzający znaleźć swoją stronę internetową. Linki powinny być wyświetlane tam, gdzie użytkownicy będą je łatwo znaleźć. Menu nawigacyjne pomoże również odwiedzającym zlokalizować dokładnie to, czego szukają. Upewnij się, że na każdej stronie znajduje się link “domowy”.

Nie zmuszaj użytkowników do instalowania dziwnych BHO. Wielu zaawansowanych technicznie użytkowników nie zrobi tego. Do typowych przestępców należą niezwykłe odtwarzacze wideo, przeglądarki obrazów i platformy do gier interaktywnych. Dla większości standardowych przypadków użycia, istnieje zaufany plugin, taki jak Windows Media Player lub nawet Flash), który zrobi to, co chcesz, bez odpędzania użytkowników.

Spraw, aby Twoje linki były oczywiste. Klienci nie lubią spędzać czasu na przemierzaniu Twojej strony w poszukiwaniu czegoś, co ich interesuje. Posiadanie mapy strony, jak również zapewnienie dużych, widocznych linków pomoże Ci znaleźć to, czego szukają, bez straty czasu na polowanie. Zaprowadź ich do swoich informacji.

Aby uzyskać najlepszy układ strony, upewnij się, że kolory, które wybierzesz dla tła i czcionki, są spokojne dla oczu. Wybór ruchomych teł lub neonowych kolorów może utrudnić ludziom czytanie, a oni mogą przejść do innej strony internetowej. Jednak dołączaj zdjęcia, aby rozbić swoją zawartość i sprawić, że strona będzie kompletna.

Jeśli zamierzasz wykorzystać reklamy na swojej stronie internetowej jako sposób na zwiększenie swoich zarobków, upewnij się, że utrzymasz odpowiedni współczynnik. Utrzymując reklamy na poziomie nie większym niż 25 procent treści, upewnij się, że Twoja witryna nie jest zatłoczona zbyt wieloma z nich. Tak jak ludzie nie będą oglądać telewizji, jeśli to było nic innego jak reklamy, odwiedzający witrynę są mniej prawdopodobne, aby pozostać na Twojej stronie, jeśli masz zbyt wiele reklam.

Trzymaj się z dala od wyskakujących okien jako część Twojego projektu. Mogą wydawać się pomocne, ale są one postrzegane jako bardziej irytujące przez odwiedzających niż nie. Użytkownik, który jest stale zamykając wyskakujące reklamy jest bardziej prawdopodobne, aby szukać informacji na innej stronie bez niekończących się kłopotów.

Każda strona Twojej witryny powinna mieć sposób na powrót do strony głównej, lub “domu”. Gwarantuje to, że kiedy użytkownik wchodzi głębiej na Twoją stronę, zawsze ma sposób, aby zacząć od nowa, jeśli straci miejsce tego, co doprowadziło go do strony, na której jest obecnie.

Tworzenie mapy strony jest bardzo ważną częścią procesu projektowania stron internetowych. Mapa witryny jest skutecznym sposobem informowania odwiedzających o różnych rodzajach treści, które Twoja witryna ma do zaoferowania, i jest doskonałym narzędziem do nawigacji na Twojej stronie. Wyszukiwarki internetowe również wykorzystają mapę Twojej strony z podobnych powodów, a zatem włączenie mapy strony pomoże wzmocnić Twoje rankingi wyszukiwania. Upewnij się, że twoja strona ma mapę strony i że jest już skończona.

Dla twoich tagów graficznych, zawsze staraj się zawrzeć krótki opis w atrybucie ALT. Jest to nie tylko dobre dla optymalizacji wyszukiwarek, ale także korzystne dla użytkowników z wadami wzroku, którzy polegają na czytnikach ekranu, aby opisać zawartość znaczników graficznych. Spraw, aby Twój opis był krótki i jak najbardziej opisowy.

Regularnie przeglądaj swoją stronę pod kątem uszkodzonych linków. Najlepiej zrobić to tuż przed wysłaniem strony na FTP na serwer. Musisz często sprawdzać linki, ponieważ odwiedzający będą klikać na Twoje linki. Jeśli wiele z twoich linków zostanie uszkodzonych, odwiedzający zrezygnują z przeglądania twojej strony. Upewnij się, że wszystko jest w porządku, aby to się nie stało.

Unikaj ramek za wszelką cenę. Po prostu nie używaj ich. Chociaż mogą one ułatwić wyświetlanie menu lub nagłówka w całej witrynie, pasek adresu nie zmieni się na każdej stronie. To może sprawić, że odwiedzający nie będą w stanie połączyć się z żadną konkretną stroną w Twojej witrynie.

Wskazówki, które właśnie przeczytałeś, dają różne sposoby na zbudowanie skutecznej strony internetowej, gdy prawidłowo stosować techniki z góry. Będziesz zaskoczony, co jest osiągane z prawej teraz jak. Tak więc, zastosować to, co ten artykuł nauczył cię stworzyć dobrze zaprojektowaną stronę internetową, aby promować swoją firmę.