Jak i gdzie wyposażyć łazienkę?

łazienka

Niezależnie od wielkości łazienki oraz jej układu przy odrobinie chęci można ją urządzić tak, by zachwycała wyglądem oraz funkcjonalnością. Łazienka w ostatnich latach stała się także domowym SPA, miejscem relaksu, gdzie po trudach dnia, można odpocząć. Aby łazienkę dobrze wyposażyć potrzeba salonu z wyposażeniem łazienki, w którym będzie można zakupić kompleksowo wszystko, co do niej potrzebne. To bardzo ważne, aby móc dobrać poszczególne produkty na przykład z jednej serii.

Od czego zacząć aranżację łazienki?

Tak jak w salonie można urządzać spontanicznie, tak już w remoncie łazienki powinien znaleźć się plan. Chodzi tu o funkcjonalne zagospodarowanie całej przestrzeni, z dopasowaniem wszelkich podłączeń, dopływów i odpływów. Zatem planowanie łazienki musi brać pod uwagę pewne aspekty, jak:

  • liczbę osób zamieszkujących, które z łazienki będą korzystać – dobrze jest przemyśleć, czy w przypadku większej liczby osób lepiej byłoby zamontować dwie umywalki;
  • wzięcie pod uwagę niepełnosprawność lub starszy wiek użytkowników łazienki;
  • powierzchnia użytkowa łazienki – czy na przykład zmieści się w niej wanna, czy też natrysk będzie korzystniejszy;
  • upodobania domowników – dojście do wspólnego mianownika jeśli chodzi o wystrój łazienki, wybranie konkretnego stylu. Warto w tym miejscu dodać, że taki salon, jak Świat Łazienek XXI wieku spełni życzenia nawet najbardziej wymagających klientów.

Świat Łazienek XXI wieku

Sklep Świat Łazienek XXI wieku powstał z myślą o klientach, którzy pragną mieć łazienkę nowoczesną, z bogactwem kształtów, gustownie i modnie urządzoną. Sprzedawane tu przedmioty posiadają wybitnie wysoką trwałość, co za tym idzie, cechuje je również wysoka jakość. Bez trudu można kupić tu między innymi umywalki, brodziki, wanny, panele natryskowe, systemy instalacyjne, odpływy, szafki łazienkowe, płytki ceramiczne, czy lustra.

Łazienka w stylu retro

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się stylem i elegancją, co nie znaczy, że jej formy muszą być futurystyczne. Nowoczesna łazienka to także ta urządzona w stylu retro. Właśnie część produktów ze sklepu stanowi asortyment nieśmiertelnego stylu retro, coraz częściej pojawiającego się w nowoczesnych łazienkach.

Kolory w łazience w stylu nowoczesnym

W przypadku nowoczesnych aranżacji powinna obowiązywać dewiza – mniej znaczy więcej. Dobrze będą wyglądały barwy stonowane:

  • biel;
  • szarości;
  • błękity;
  • czerń.

Łazienki nowoczesne nie boją się jednobarwności, wnętrze powinny być harmonijne, proste i czyste w formie.

Przy dużej przestrzeni można urządzić domowe SPA – oazę relaksu i spokoju. Niewielki metraż może nie daje takich możliwości, ale można wykorzystać kilka sposobów, aby ją optycznie powiększyć.