Kupno domu na obrzeżach Warszawy – jak wybrać lokalizację

Kupno domu na obrzeżach Warszawy

Dom na obrzeżach miasta to doskonała opcja dla osób zakochanych w ciszy, spokoju i dostępie do terenów zielonych. Takie rozwiązanie pozwala też sporo zaoszczędzić w porównaniu do nieruchomości mieszczących się w centrum Warszawy. Zobacz, jak wybrać lokalizację i poznaj ciekawe oferty domów na obrzeżach stolicy.

Połączenia komunikacyjne

Wiele osób decydujących się na budowę domu nie myśli w pierwszej kolejności o tym, jak będą dojeżdżały do centrum. O ile posiadają własny samochód, to wydaje im się to prostsze. Ale już rodziny z dziećmi w wieku szkolnym mogą mieć problem, gdy nastoletnia pociecha ma szansę dostać się do szkoły wyłącznie z pomocą rodziców.

Dlatego na etapie budowy czy kupna domu należy pamiętać, że codzienne życie to nie tylko domowa przestrzeń. Nawet jeśli pracujesz zdalnie, to z pewnością regularnie wyjeżdżasz z domu i niezbędna jest sprawna komunikacja. Warto więc przed zakupem nieruchomości sprawdzić połączenia drogowe, dostęp do drogi szybkiego ruchu oraz komunikację autobusową czy pociągową.

Odpowiednie infrastruktura w pobliżu

Istotna w zakupie nieruchomości jest także infrastruktura. Choć oczywiście można dojeżdżać do miasta, by załatwić najpotrzebniejsze sprawy, to dobrze jest też mieć niezbędne punkty w pobliżu. Zwróć więc uwagę przed zakupem nieruchomości, czy w pobliżu jest odpowiednia liczba dobrze zaopatrzonych sklepów, apteka czy wygodne centrum handlowe. Równie ważny jest dostęp do szkoły, przedszkola czy pobliskiej przychodni. Dzięki temu możesz mieć pewność, że najważniejsze sprawy załatwisz na miejscu.

Bliskość terenów zielonych

Osoby, które decydują się przeprowadzić na obrzeża, zwykle marzą o spokoju, ciszy i terenach zielonych. Dlatego podczas wybierania nieruchomości zwróć uwagę nie tylko na własne podwórko, ale i dalsze otoczenie oraz dostępność terenów zielonych. To nie tylko parki i lasy, ale też nasadzenia w pobliżu nieruchomości i ograniczenie stosowania betonu.

Równie istotne jest środowisko naturalne. Obrzeża nie zawsze są wolne od zanieczyszczeń, pyłów i nieświeżego powietrza. Dlatego zwróć uwagę na to, jak rozwinięty jest przemysł w okolicy i czy nie będziesz sąsiadować z fabryką oraz jakie ogrzewanie stosowane jest w okolicznych posiadłościach. Smog to zjawisko występujące nie tylko w miastach, ale i na obrzeżach.

Ciekawe propozycje lokalizacji pod Warszawą

Ciekawe propozycje nieruchomości zlokalizowanych pod Warszawą ma w swojej ofercie JDM Deweloper: https://jdmdeweloper.pl/. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie aktualne inwestycje – Chojnów Park oraz Kabacka Przystań Gardens II.

Chojnów Park to nieruchomość zlokalizowana pod Piasecznem, w miejscowości Krępa. To nowoczesne osiedle położone w pobliżu lasu z doskonałym dostępem do miejskiej infrastruktury dzięki dobremu skomunikowaniu z Warszawą. W pobliżu osiedla zachwyca zwłaszcza bliskość Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w którym można naładować akumulatory i spędzić czas aktywnie. Chojnów Park oferuje wygodne domy o metrażu od 75 do 110 metrów kwadratowych. W ich pobliżu rozwinięta jest infrastruktura, taka jak place zabaw, boiska do siatkówki i piłki nożnej oraz polana piknikowa i miejsce do ćwiczenia jogi.

Drugim ciekawym miejscem do zamieszkania jest Osiedle Kabacka Przystań Gardens II położona w Józefosławie. To idealne miejsce dla singli, rodzin z dziećmi i seniorów. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą, w pobliżu mieści się szkoła podstawowa, przedszkole oraz sklepy, a na miłośników terenów zielonych czeka bliskość Rezerwatu Przyrody – Lasu Kabackiego. Osiedle Kabacka Przystań Gardens II to domy o powierzchni 94 metrów kwadratowych w zabudowie bliźniaczej. Osiedle jest kameralne, wolne od wysokiej zabudowy i otoczone zielenią. To świetne miejsce do zamieszkania dla tych, którym marzy się mieszkanie na obrzeżach.