Jak pielęgnować perukę syntetyczną?

peruki syntetyczne

Peruki z syntetycznym włosem są tańszym odpowiednikiem tych z naturalnym włosem. Nie są medyczne tak jak w przypadku włosa naturalnego, ale znajda rzesze swoich zwolenniczek. Sprawdzą się idealnie jako forma szybkiej zmiany włosów oraz dla fanów cosplay’u.

Z jakiego materiału jest zrobiona syntetyczna peruka

Peruki syntetyczne Hairly są wykonane ze starannie wybranej wysokiej jakości włókna japońskiego odpornego na ciepło. Dzięki temu można dowolnie stylizować włosy, można je prostować, karbować, a nawet kręcić. Włosy się nie plączą i nie puszą. Posiadają połysk, który można dowolnie łagodzić, używając suchego szamponu o kolorze włosów. Jak widać, w szybki i tani sposób można odmienić swoją fryzurę.  Czepek wykonany jest z monofilamentem oraz warstwą front lace w przedniej części dzięki temu jest gwarancja rozmytej linii i można uzyskać naturalne przejście miedzy skora a peruka. Sprawia to wrażenie, jakby włosy wyrastały naturalnie ze skory. Czepek posiada dużą ilość taśm po bokach, co pozwala uzyskać niesamowita objętość włosów, a sam czepek jest bardzo dopasowany do głowy.

Proces pielęgnacji syntetycznych włosów

Kiedy dostanie się wymarzoną perukę syntetyczną z Hairly, należy zapoznać się z instrukcją jak prawidłowo dbać o swoje nowe włosy. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że prawidłowe mycie przedłuży jej żywotność.

  • Namaczanie: wystarczy wlać 2 litry letniej wody do miski i dodać łyżkę specjalnego szamponu do peruk
  • Przy zachowaniu delikatności mycie trzeba wykonać ręcznie
  • Dwukrotnie przepłukać włosy w letniej wodzie, niewskazane jest używanie bieżącej wody, trzecie płukanie wykonać już z dodatkiem balsamu do peruk a po 5 minutach wyjąć, z wody, bez spłukiwania
  • Delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem. Wilgotną perukę umieścić w miejscu, w którym będzie mogła swobodnie opadać. Poczekać do wyschnięcia (około 8 godzin)
  • Nie należy czesać wilgotnej peruki, wy całkowitym wyschnięciu peruka wraca do swojego pierwotnego kształtu, dlatego włosy kręcona należy układać palcami lub specjalnym grzebieniem

Producent poleca wykonywać tę czynność 2 razy w miesiącu. Podczas używania syntetycznych włosów trzeba zwrócić uwagę na parę sytuacji, w których mogą się łatwo uszkodzić:

  • Nie czesać mokrych włosów
  • Nie czesać kręconych włosów
  • Nie używać wałków do kręcenia
  • Unikać miejsc takich jak: sauna, solarium, grill, piekarnik i ognisko
  • Nie pożyczać peruki osobą z otwartymi ranami lub świeżymi bliznami