Jak wybrać buty trekkingowe?

buty trekkingowe

Trekking to rodzaj pieszej turystyki, która jest uprawiany w bardziej wymagających warunkach niż tradycyjny spacer. Taki rodzaj sportu pozwala utrzymać dobrą wydolność oddechową, kondycję, a jednocześnie gwarantuje kontakt z naturą i relaks na świeżym powietrzu.

Buty do trekkingu

Jak wybrać buty do trekkingu? To poważny dylemat, obuwie bowiem to podstawa podczas uprawiania tego typu sportu. To, co powinno przyświecać każdemu, kto stoi przed wyzwaniem kupna nowych butów trekkingowych, to bezpieczeństwo. Podczas trekkingu nasze stopy są narażone na otarcia, a nawet na poważniejsze urazy. Kolejny aspekt to wygoda, tylko dopasowane buty gwarantują przyjemny trening. Producenci oferują buty różnej twardości, w zależności od jej stopnia obuwie oznacza się literami od A do D. A to te najbardziej miękkie, odpowiednie dla mniej wymagających tras, natomiast D są najtwardsze i przydadzą się podczas pokonywania wymagających szlaków. Oczywiście oprócz rozmiaru i dobrania parametrów dotyczących twardości, istotna jest jednocześnie marka butów. Nie bez powodu niektórzy producenci cieszą się większą popularnością i renomą. Pamiętajmy, że to inwestycja w nasze zdrowie i jakość uprawiania sportu. To zakup, który powinien służyć na lata, nie jeden sezon.

Buty trekkingowe KEEN

Amerykańska marka KEEN tworzy wszechstronne buty trekkingowe, które pozwalają przebyć długie i trudne technicznie dystanse. Modele obuwia sprawdzą się nie tylko podczas trekkingu. To funkcjonalny element garderoby, który sprawdzi się w trakcie wielu okazji, zarówno podczas górskich wycieczek, jak i kameralnych wypadów poza miasto. Buty KEEN to wyjątkowa propozycja dla kobiet, lubiących wyzwania, intensywne spacery, a jednocześnie kochających wyglądać modnie i czuć komfort – nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Produkt został stworzony w oparciu o nowoczesne rozwiązania, które są stale aktualizowane, tak by wychodzić naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom. Zaawansowane technologie sprawiają, że buty KEEN są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, natomiast membrana i specjalna wkładka pozwala zachować naturalną pozycję stopy i pozostać jej suchą. Dodatkowe wzmocnienie chroni palce przed działaniem ostrych kamieni, a wielokierunkowe żłobienia w podeszwie zapewniają stabilność i doskonałą przyczepność. Do tego ciekawe wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że niemal każda kobieta jest w stanie nabyć produkt maksymalnie dopasowany do jej gustu i indywidualnych upodobań. Ponadto buty sygnowane są znakiem EUROPEAN MADE zostały wyprodukowane w Europie przy użyciu wysokiej jakości materiałów.