Jak zaaranżować przytulny salon z kominkiem?

kominek

Któż z nas nie marzy o domu z kominkiem, przy którym można czytać książki i spędzać pełen radości czas z najbliższą osobą? Kominki najczęściej występują w domach, ale również w mieszkaniu można zaaranżować tego typu palenisko, jeśli posiadamy odpowiednie zezwolenie. Mając w domu kominek, możemy puścić wodze wyobraźni i pokusić się o urządzenie przestrzeni według najśmielszych marzeń.

Czy kominek w salonie to dobry pomysł?

Kominek to miejsce, które łączy ludzi. Możesz przy nim siedzieć z ukochaną osobą lub całą rodziną; możesz także przesiadywać w bliskości płomieni z psem lun samemu. Niewątpliwie kominek daje poczucie ciepła i sprawia, że otoczenie jest jeszcze bardziej domowe i przytulne. Są osoby, które mają tego typu palenisko w sypialni, ale najbardziej popularnym miejscem jest urządzenie salonu z kominkiem. To tutaj odpoczywamy po całym dniu pracy i spędzamy niektóre weekendy, pomieszczenie takie powinno więc być urządzone ciekawie i z głową. Dokładniej, o czym pamiętać, urządzając salon z kominkiem, zobacz na ToCzytam.pl, serwisie, który oferuje liczne porady i ciekawostki związane z aranżacją wnętrz. Urządzanie domu to dla wielu wspaniała przygoda. Warto postawić na własną kreatywność i zaaranżować palenisko w sposób najbliższy naszemu sercu.

Jak zaaranżować otoczenie kominka?

Otoczenie kominka powinno być zaaranżowane w podobny sposób, jak reszta salonu. Jest wiele różnego rodzaju trendów wnętrzarskich, które sprawiają, że pomieszczenie będzie modne i stylowe. W salonie z kominkiem świetnie sprawdzi się styl kolonialny lub rustykalny. Ten pierwszy oznacza ciężkie drewno i egzotyczne pamiątki, a także mapy, globusy, orientalne tkaniny na ścianach. Taką matę bądź dywan bez problemu możesz powiesić nad kominkiem. Obok warto poustawiać różne rzeźby – dobrze będą wyglądać duże, co najmniej metrowe instalacje wykonane z drewna lub kamienia. W stylu boho i rustykalnym warto natomiast postawić na rośliny. Może żywe rośliny w bliskim otoczeniu paleniska nie będą najlepszym pomysłem, ale ustawienie doniczek dwa, trzy metry od kominka nada pomieszczeniu nowego charakteru.

W loftowych, industrialnych miejscach ważne jest miejsce tuż nad kminkiem – ścianę z cegły może zdobić nowoczesny obraz, najlepiej sporych rozmiarów.

Jakie meble w salonie z kominkiem?

Meble to podstawa w salonie z kominkiem. Pierwszym, co może przyjść na myśl w takiej sielankowej sytuacji są fotele bujane. Dzisiaj wzorów i kształtów takich siedzisk jest całkiem sporo, fotele bujane mogą być wiklinowe, lecz także tapicerowane. Zwłaszcza tymi ostatnimi warto się zainteresować – obecne stylizacje przedstawiają piękne wzory i powodują, że fotel wygląda bajkowo, obity kolorową tkaniną.

W salonie z kominkiem ważny jest także niewielki stół, na którym można postawić filiżankę gorącej herbaty czy grać z przyjaciółmi w karty. Kącik, składający się z foteli, stołu i kominka to centrum całego domu, w którym możemy poczuć się wyjątkowo i bardzo przytulnie.