Jak zapłacić online przy użyciu karty płatniczej?

Jak zapłacić online

Dokonując płatności przez Internet, możesz zdecydować się na przelew online, wykorzystanie kodu BLIK, portfela elektronicznego, ale nie tylko. Za zakupy w sieci zapłacisz również, używając do tego swojej karty płatniczej. Wyjaśniamy, w jaki sposób zrealizować taką płatność oraz tłumaczymy, dlaczego jest to całkowicie bezpieczna.

Na czym polega płacenie kartą płatniczą za zakupy internetowe?

Kiedy kupisz towar w sklepie internetowym i chcesz za niego zapłacić przy pomocy przelewu online, musisz zalogować się na stronę banku, niekiedy podać wymagane dane i zatwierdzić transakcję. Płatność kartą wygląda nieco inaczej.

Żeby zapłacić online kartą płatniczą, trzeba przede wszystkim podać jej numer oraz numer CVV/CVC – jest to ciąg cyfr służący zabezpieczeniu karty i realizowanych transakcji. Właśnie dlatego niektórzy obawiają się, że taka forma płatności może być ryzykowna. Niechęć do dzielenia się danymi znajdującymi się na karcie wynika z obawy przed tym, że trafią one w niepowołane ręce.

Okazuje się jednak, że płacenie online przy użyciu karty jest tak samo wygodne jak bezpieczne. Dzieje się tak, gdyż:

  • takie transakcje mogą być zabezpieczone przy pomocy 3D-Secure. Wtedy, aby przelew doszedł do skutku konieczne będzie podanie kodu wysłanego SMS-em na telefon;
  • płacenie kartą w sieci jest szybkie i łatwe – wykorzystując, np. system przelewów online Przelewy24, można zapewnić klientom możliwość zlecania przelewów jednym kliknięciem, czyli One Click Payment.

Popularnością cieszą się płatności kartą IVR. Aby zlecić przelew, należy skontaktować się telefonicznie ze sprzedawcą, który następnie przekierowuje rozmówcę do centrali – na tym etapie należy podać dane dotyczące karty.

Jak płacić kartą w Internecie?

Dokonywanie płatności online przy pomocy karty jest tak samo łatwe, jak zlecanie tradycyjnych przelewów. E-sprzedawca może to jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom, jeśli będzie wykorzystywał jeden z systemów płatności z https://www.przelewy24.pl.

Dzięki rozwiązaniu One Click Payment można zlecać dyspozycje przelewów jednym kliknięciem myszy. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy często robią zakupy w jednym sklepie. Udostępnienie takiej możliwości przez sprzedawcę jest też ukłonem w stronę zaufanych, stałych klientów.

Usługa ta polega na podaniu przez kupującego danych karty i ich zapisaniu – dzięki temu nie trzeba wpisywać ciągu cyfr i kodu CVV/CVC, chcąc ponowienie zrobić zakupy w sklepie i zapłacić za zakupy.

Tradycyjna płatność kartą za zakupy online to dłuższa procedura. Wymaga ona podania:

  • pełnego numeru karty,
  • numeru CVV/CVC,
  • terminu ważności karty,
  • imienia i nazwiska właściciela karty.

Dopiero potem rozpoczyna się proces realizacji przelewu, do zlecającej go osoby zostaje przesłany kod autoryzacyjny, a transakcja jest finalizowana.

Płacenie za zakupy online kartą jest szybkie, łatwe i bezpieczne – taka metoda płatności może zachęcić klientów do robienia zakupów, zwłaszcza jeśli sprzedawca udostępni opcję One Click Payment. Jest to sposób na to, aby grono klientów e-sklepu regularnie się powiększało – ze względu na przystępną formę płatności.