Jakie są korzyści z mieszkania poza centrum dużego miasta?

korzyści z mieszkania poza centrum dużego miasta

Lokalizacja mieszkania to obok metrażu, liczby pomieszczeń czy ceny, jeden z kluczowych czynników wpływających na decyzję o zakupie lokalu. W czasach, gdy wskaźnik intensywności zabudowy wielu metropolii uniemożliwia realizację kolejnych inwestycji w sercu miasta, coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne i komfortowe nieruchomości zlokalizowane nieco dalej. Jakie są najważniejsze zalety mieszkania poza centrum miasta?

Dla kogo mieszkanie poza centrum będzie dobrą opcją?

Specyfika mieszkania z dala od głównego punktu miasta bardzo często przyciąga osoby, które wiedzą, jak wygląda życie w sercu miasta i poszukują odmiany. Jeśli chodzi o inwestycje deweloperskie Kraków, podobnie jak wszystkie inne duże miasta w Polsce, oferuje szeroką gamę komfortowych nieruchomości, lokalizowanych na obszarach wciąż bardzo atrakcyjnych pod względem lokalizacji, jednak jednocześnie nieco przyjemniejszych dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Bliższy kontakt z naturą czy swobodną przestrzeń do rekreacji sprawiają, że mieszkanie nieco dalej od centrum może być doskonałym wyborem zarówno dla singli i par, jak i młodych rodzin z dziećmi, a także seniorów.

Mieszkanie poza centrum – najważniejsze zalety

Zakup mieszkania poza centrum miasta to inwestycja, która ma swoje bezsprzeczne zalety, wynikające z charakterystycznej lokalizacji. W wielu przypadkach mówimy przecież nie o lokalizacjach na peryferiach, ale o nowoczesnych, dynamicznie rozwijających się dzielnicach z dobrą infrastrukturą.

Niższe ceny mieszkań poza centrum

Nie da się ukryć, że jednym z głównych powodów, dla których tak wielu inwestorów decyduje się na zakup mieszania poza centrum, jest ekonomia. Ceny za metr kwadratowy takich mieszkań często są nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż koszt zakupu lokali o podobnym metrażu, położonych w sercu miasta. Mniej kosztowne okazuje się też samo utrzymanie nieruchomości, co ma związek m.in. z rozwijającym się poza punktem centralnym miasta nowoczesnym budownictwem, oferującym ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania.

Nowe mieszkania Kraków Dębniki – spokojne życie poza centrum

Osoby, które cenią sobie ciszę i pragną zamieszkać z dala od zgiełku panującego w centrum stolicy Małopolski, powinny zainteresować się ofertą mieszkań poza sercem Krakowa. Nowe mieszkania Kraków Dębniki powstające w ramach inwestycji Lokum Siesta to eleganckie osiedle, które łączy w sobie wielkomiejski styl, swobodne aranżacje oraz bliskość przyrody. Jego dodatkowym atutem, który z pewnością docenią rodziny z dziećmi, jest również łatwy oraz szybki dostęp do nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się infrastruktury miejskiej.