5 wskazówek przy organizacji wesela w 2023

5 wskazówek przy organizacji wesela w 2023

Organizacja wesela wymaga załatwienia wielu pilnych spraw. Przygotowania trwają około 2 lat. Choć wydaje się to dość długim okresem, szybko przekonacie się, że czasu wcale nie jest za dużo. W poniższym artykule podpowiadamy, od czego zacząć przygotowania do tej ważnej uroczystości.

1. Planowanie to podstawa

Na początek warto założyć planer ślubny, w którym zbierzecie wszystkie czekające na Was zadania. Organizer weselny może mieć formę elektroniczną lub tradycyjną papierową. Lista powinna uwzględniać kwestie organizacyjne związane z wynajmem sali weselnej i formalnościami przedślubnymi oraz sprawy związane z obsługą imprezy – fotografem, dekoratorką sali czy oprawą muzyczną przyjęcia. Dodatkowo możecie stworzyć osobne checklisty dla niej i dla niego. Zwykle lista Panny Młodej jest dłuższa i oprócz kwestii związanych z zakupem sukni ślubnej zawiera wizyty u kosmetyczki, stylistki paznokci oraz termin wykonania próbnej fryzury.

2. Budżet weselny

Koszty związane z organizacją przyjęcia mają wpływ na Wasze kolejne wybory. To od Waszego budżetu zależy liczba gości weselnych, styl oraz standard imprezy, a także prestiż usługodawców, których będziecie mogli wynająć. Dlatego na spokojnie przedyskutujcie to, na czym najbardziej Wam zależy. Czasami konieczne będą kompromisy. Nie oznacza to jednak, że wesele będzie przez to mniej atrakcyjne.

3. Data ślubu

Wczesne ustalenie daty ślubu pozwoli Wam na umówienie wszystkich usługodawców weselnych w rozsądnym terminie. Wielu z nich zamawia się nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Podobnie bywa z obłożeniem sal weselnych. Niezależnie od tego, czy Waszym marzeniem jest ślub na prowincji, czy jako miejsce przyjęcia wybraliście elegancki hotel w Poznaniu, warto zarezerwować salę weselną szybciej.

4. Wybór i rezerwacja sali weselnej

Zanim jednak zdecydujecie się na rezerwację, warto osobiście sprawdzić, jak prezentuje się dany lokal i czy do zakresu jego działalności należy organizacja ślubów Poznań przyciąga wiele par, które zauroczone magicznym klimatem tego miasta, chcą właśnie tutaj zorganizować swoje wesele. Jedną z popularniejszych lokalizacji może poszczycić się Hotel Altus. Mieszczący się przy ulicy Świętego Marcina hotel zachwyca wyśmienitą kuchnią oraz licznymi i atrakcyjnymi miejscami noclegowymi dla przyjezdnych gości. Ponadto możecie liczyć na profesjonalną pomoc koordynatora ślubnego, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem przyjęcia.

5. Zaproszenia ślubne

Jeżeli wiecie już co, gdzie i kiedy się odbędzie, czas pomyśleć o zaproszeniach. Choć zwyczajowo wręcza się je około 6 miesięcy przed ślubem, warto już wcześniej zastanowić się nad ich stylem i kolorystyką. W ten sposób określicie charakter przyjęcia oraz jego motyw przewodni. Nie zapomnijcie w zaproszeniu poinformować gości o zarezerwowanych dla nich miejscach noclegowych. Jeśli zdecydujecie o organizacji przyjęcia w poznańskim hotelu Altus, na zaproszonych czekają komfortowe pokoje z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta.

Przemyślana organizacja wesela to gwarancja spokojnego i pozbawionego niespodzianek przyjęcia.