Jakie są korzyści ze sprzedaży na platformie e-commerce?

sklep internetowy

Wielu przedsiębiorców działających w sektorze sprzedaży towarów prędzej czy później zaczyna interesować się rozszerzeniem działalności o sprzedaż internetową. Jak zacząć działać w handlu e-commerce, gdy nie ma się w tej dziedzinie żadnego doświadczenia i co warto brać pod uwagę wybierając platformę sprzedażową?

Dlaczego warto jest prowadzić sprzedaż internetową?

Rozpoczęcie sprzedaży przez Internet stanowi zwykle dla firmy zupełnie nowy rozdział i oznacza wypłynięcie na szersze wody. Małe firmy, które do tej pory prowadziły działalność o charakterze lokalnym, nagle zyskują klientów z całej Polski, a często też z zagranicy. Poszerzają też profil swoich grup docelowych – nie ma co ukrywać, że część klientów robi teraz większość swoich zakupów właśnie w sieci, co jest wygodniejsze i w wielu przypadkach po prostu tańsze. Własny sklep internetowy jest sięgnięciem po tych odbiorców i dużym krokiem w zwiększeniu obrotów firmy.

Jednak wielu przedsiębiorców boi się tego kroku w cyfrowy świat sprzedaży e-commerce, ponieważ nie mają wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii i nie wiedzą, od czego zacząć. Przerażają ich też ceny usług programistycznych i stawki za projekt sklepu, które w ostatnich latach mocno poszły w górę. Jakie jest rozwiązanie dla tych problemów?

Nowoczesna platforma e-commerce

Z pomocą drobnym przedsiębiorcom i osobom, które nie poruszają się biegle w cyfrowym świecie sklepów internetowych wychodzą platformy e-commerce, które umożliwiają założenie własnego sklepu w kilku krokach. Dobre firmy e-commerce oferują wiele profesjonalnych szablonów, odpowiednich do potrzeb sprzedaży online i dostosowanych do urządzeń mobilnych, a nawet dają możliwość podpięcia własnej domeny. Produktem finalnym jest profesjonalny sklep internetowy, który swą funkcjonalnością nie różni się od indywidualnie zaprojektowanej strony sprzedażowej, a przy tym pozwala na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy.

Korzyści z platformy e-commerce

Koszty utrzymania sklepu na platformie e-commerce to tylko kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a korzyści płynące z tego rozwiązana można liczyć w tysiącach złotych. Taki sklep umożliwia sprawną integrację z najpopularniejszą platformą aukcyjną, co jest ważne dla tych podmiotów, które do tej pory zdążyły sobie wypracować pewną renomę na Allegro. Intuicyjny panel administracyjny jest przejrzysty nawet dla początkujących adeptów branży e-commerce i pozwala na edycję potrzebnych informacji bez konieczności angażowania w ten proces informatyka.

Dobry przykład platformy e-commerce można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.shoplo.pl/sklep-internetowy – dostępny jest tam schemat działania takiego sklepu, a także szczegółowy cennik wraz z opisem komponentów wchodzących w poszczególne pakiety.