Jakie są zalety zabawek zdalnie sterowanych?

zalety zabawek zdalnie sterowanych

W sprzedaży znajdziemy przeróżne rodzaje zabawek dla dziewczynek i chłopców. Dla wielu spośród najmłodszych najbardziej fascynujące okazują się te, którymi można sterować na odległość. Zdecydowana większość dzieci będzie zachwycona możliwością zdalnej kontroli nad autem, łodzią, helikopterem, maszyną budowlaną lub rolniczą, a nawet dinozaurem czy innym zwierzęciem. Z tego wpisu dowiesz się, z czego wynika tak duża popularność tych zabawek i dlaczego warto podarować je w prezencie.

Co wyróżnia zdalnie sterowane zabawki?

Dużą zaletą tego typu produktów jest z pewnością ich uniwersalność. Nadają się dla dzieci niemal w każdym wieku. Niektóre są na tyle proste w obsłudze, że mogą się nimi bawić nawet dwulatkowie. Dziewczynki i chłopcy w tym wieku stopniowo odkrywają świat, a tego typu nowe doświadczenie dostarczy im frajdy na naprawdę długi czas. Z drugiej strony, nie brakuje też bardziej zaawansowanych modeli, których pełnię możliwości będą w stanie osiągnąć dopiero dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a nawet nastolatkowie. Uniwersalność zabawek RC – skrót ten odnosi się do kontroli za pomocą sygnału radiowego – dotyczy nie tylko wieku, ale także płci. Chociaż wciąż dość silne jest przekonanie, że wszelkiego rodzaju pojazdy to typowo chłopięce zabawki, w rzeczywistości zdalnie sterowane modele cieszą się bardzo dużą popularnością także wśród dziewczynek.

Jakie umiejętności rozwijają zabawki RC?

Sterowanie pojazdami na odległość to nie tylko świetna zabawa, ale także rozwój i nauka nowych umiejętności. W przypadku najmłodszych będzie to doskonała lekcja logicznego myślenia. Dziecko szybko zrozumie, że wykonywanie danej czynności powoduje konkretną reakcję. Ponadto nawet obsługa prostszych modeli wymaga pewnej zręczności, co pozwala rozwijać zdolności manualne. Jest też lekcją cierpliwości, ponieważ opanowanie obsługi i omijania przeszkód zajmie trochę czasu. Starsze dzieci mogą nauczyć się także odpowiedzialności, a to poprzez świadomość tego, jak łatwo zniszczyć ulubioną zabawkę. Modele RC pomagają także w rozwijaniu pasji, która może się przerodzić np. w fascynację technologią także w dorosłym życiu. Taki helikopter zdalnie sterowany to po prostu mniej zaawansowany dron, a w końcu operator drona to jeden z zawodów przyszłości.

Pozostałe korzyści z zabawek zdalnie sterowanych

Może się wydawać, że tego typu produkty są przeznaczone raczej do samotnej zabawy. I chociaż faktycznie idealnie się do tego nadają, to przecież nie wykluczają wspólnej zabawy z rówieśnikami, rodzeństwem czy rodzicami. Z dwoma modelami można już zorganizować zawody lub inną zabawę, której granice wyznacza wyłącznie dziecięca wyobraźnia. Ponadto zdalnie sterowana motorówka, terenowy samochód czy helikopter dla dzieci zachęca je do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że tego typu zabawki nie są dużo droższe od innych. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a jest to bezcenna inwestycja w rozwój dziecka, która do tego zapewni mu mnóstwo niesamowitej zabawy.