Jakie wyróżniamy rodzaje etykiet i gdzie je zastosować?

Jakie wyróżniamy rodzaje etykiet i gdzie je zastosować?

Rozwój technologii produkcji etykiet doprowadził do powstania wielu ich rodzajów. Zróżnicowane potrzeby przedsiębiorców spotkały się z dostarczeniem na rynek wysokiej jakości etykiet termicznych, termotransferowych, lub termokurczliwych. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert? W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje etykiet wraz z ich podstawowym zastosowaniem.

Rodzaje etykiet dostępnych na rynku

Podział etykiet oparty o kryterium materiału stosowanego w produkcji wymaga wyróżnienia wersji papierowej i foliowej. Każda drukarnia etykiet samoprzylepnych posiada w swojej ofercie wytrzymałe naklejki na produkty, przeznaczone do wykonywania nadruków termicznych. Etykiety papierowe doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie panują stabilne warunki temperatury i wilgotności. Trwałość etykiety papierowej zostaje poddana ekstremalnym testom przy ekspozycji na działanie wody lub substancji chemicznych. W takich okoliczności lepiej wybrać etykiety foliowe.

Mówiąc fachowym językiem, etykiety foliowe to produkty stworzone na bazie polietylenu i polipropylenu. Tworzywa sztuczne nadają im pożądanych właściwości – odporności na wilgoć, wytrzymałości mechanicznej, a także wieloletniej żywotności. Giętkość folii PE i PP zapewnia właściwe przyleganie do wielu typów powierzchni. Nie da się ukryć, że etykiety foliowe będą droższe od swych papierowych odpowiedników. W parze z ceną idzie jednak konkretny zestaw cech fizycznych. W połączeniu z wysoką rozdzielczością druku fleksograficznego foliowe etykiety jawią się jako idealne rozwiązanie dla przemysłu kosmetycznego lub spożywczego.

Omówiliśmy najważniejsze materiały stosowane do wytwarzania etykiet. Warto mieć świadomość, że różne rodzaje etykiet zazębiają się ze sobą. Mając na uwadze technologię realizacji nadruku na etykietach, możemy wyróżnić etykiety termiczne i termotransferowe. Etykiety termiczne wymagają użycia drukarki przenośnej, która umieszcza na papierze określone elementy. Z kolei etykiety termotransferowe wykorzystują specjalistyczną taśmę barwiącą. Po jej podgrzaniu następuje przeniesienie grafiki na docelowy materiał.

Sposób użytkowania etykiet generuje podział na etykiety samoprzylepne, termokurczliwe, etykiety peel-off, etykiety DPG i OPP, etykiety logistyczne, a nawet etykiety a alfabetem Braille’a. Nie sposób wymienić wszystkich typów etykiet, jakie pojawiają się w ofertach drukarni. Ich ogromna ilość dobitnie pokazuje znaczenie systemu znakowania produktów, który automatyzuje proces zarządzania magazynem i pełni ważną funkcję marketingową.

Nowoczesna drukarnia etykiet samoprzylepnych

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości materiałów dla swojej firmy, drukarnia etykiet samoprzylepnych AZ Color będzie w stanie sprostać największym wymaganiom. Ta drukarnia fleksograficzna prezentuje ofertę projektowania, wydruku i umieszczenia dowolnego rodzaju etykiet na produkcie. Odwiedź stronę https://azcolor.com.pl/ – znajdziesz tam informacje o zastosowaniu różnych typów etykiet, dzięki którym wypełnisz wymogi prawne i poprawisz wyniki sprzedażowe.