Kiedy warto zdecydować się na meble na wymiar?

kuchnia meble

Kiedy zabieramy się za dobranie mebli do naszego wnętrza, najczęściej szukamy ich w salonach meblowych. Oglądamy przygotowane w wielkich sklepach aranżacje i przeglądamy katalogi producentów mebli. Zapominamy czasem, że jest jeszcze jedno rozwiązanie – można zamówić meble na wymiar, wykonane pod nasze indywidualne potrzeby.

Kiedy warto więc zainteresować się meblami na wymiar? Na pewno jest to idealne rozwiązanie problemu niestandardowych pomieszczeń. Wszelkiego rodzaju skosy, nietypowe wymiary itp. W takim przypadku może być nam ciężko znaleźć gotowy mebel, który dobrze się wpasuje. Firma wykonująca meble na wymiar wykona dla nas z kolei mebel idealnie dopasowany.

Meble na wymiar bardzo często wybiera się także do kuchni. Jest to wyjątkowe pomieszczenie, co do którego funkcjonalności i wyglądu możemy mieć sporo wymagań. Wyspa kuchenna, blaty, szafki, fronty – wszystko musi ze sobą współgrać. W gotowych rozwiązaniach często może nam czegoś brakować. Wybierając „kuchnię na wymiar” decydujemy z kolei o każdym szczególe i wszystko będzie wyglądać i działać dokładnie tak jak chcemy.

Zlecenie wykonania mebli na wymiar to dobra opcja dla osób, dla których bardzo ważne są detale, funkcjonalność i oryginalność. Tego typu meble to jedyne rozwiązanie pozwalające nam kontrolować wszystko. Wiemy z czego będzie wykonany dany mebel. Sami dobierzemy wszystkie detale i wykończenia. Funkcjonalność omówimy z projektantem mebli. Dodatkowo taki meble będzie oryginalny – nie zobaczymy go będąc w odwiedzinach u rodziny czy przyjaciół.

Meble na wymiar warto rozważyć także w przypadku nowego domu lub mieszkania, kiedy dopiero zabieramy się za umeblowanie wszystkich pomieszczeń. Jest to najprostszy sposób na uzyskanie pełnej spójności wnętrza. Możemy w taki sposób dobrać meble do kuchni, łazienek, salonu i pozostałych pomieszczeń, żeby wszystko ze sobą współgrało. Dodatkowo możemy zadbać o to, żeby meble były wykonane z wytrzymałych materiałów i posłużyły nam przez długie lata.

Opracowanie artykułu: Meble Grochowina Studio.