Klimatyzacja domowa- przydatna nie tylko do schładzania mieszkania

klimatyzacja Warszawa

Klimatyzatory coraz częściej pojawiają się na wyposażeniu polskich mieszkań i domów. Znajdziemy je nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale również klasycznych mieszkaniach. Ocieplenie klimatu, spadek cen tych urządzeń, duża dostępność i wszechstronne zastosowanie sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji.

Wszestronne zastosowanie klimatyzatorów

Większość z nas kojarzy klimatyzację wyłącznie z okresem letnim, kiedy to wykorzystuje się ją do schładzania pomieszczeń. Rzeczywiście takie jest jej główne przeznaczenie. Nowoczesne klimatyzatory mają jednak bardzo szeroki zakres temperatur. W wielu pomieszczeniach, np. domkach letniskowych, coraz częściej stosuje się je również jako alternatywne źródło ogrzewania. To stosunkowo tania i łatwa w montażu metoda, która doskonale poradzi sobie z ogrzaniem niewielkiej powierzchni. 

Nowoczesne klimatyzatory przydadzą się również w domach zamieszkanych przez osoby cierpiące na różnego typu alergie oddechowe. Odpowiednio utrzymany klimatyzator pochłania nadmiar wilgoci z powietrza i równocześnie oczyszcza je z niebezpiecznych dla alergików zanieczyszczeń. Dzięki temu lokatorzy mogą oddychać bez obaw o szkodliwe zanieczyszczenia. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w centrach miast i miejscach narażonych na duże ilości smogu. 

Gdzie zamontować klimatyzator?

Instalacja klimatyzacyjna nie może znaleźć się w dowolnym miejscu. By w pełni spełniała swoje funkcje najlepiej jest umieścić ją około 20 cm pod sufitem niedaleko okna, za którym znajdzie się zewnętrzna część klimatyzatora. Taka lokalizacja związana jest z największą cyrkulacją powietrza w tej okolicy. Montaż klimatyzacji najlepiej jest zlecić fachowcom. Dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych błędów przy instalacji. Co ważne, wybierając miejsce, w którym ma znaleźć się klimatyzator powinniśmy rozważyć również funkcje spełniane przez poszczególne części wybranego pomieszczenia. Nie należy montować klimatyzatora w miejscu, w którym mieszkańcy byliby narażeni na bezpośredni podmuch zimnych mas powietrza np. nad fotelem lub ulubioną kanapką.

Zobacz również: Clima – Klimatyzacja Warszawa