Łysienie androgenowe — jak zamaskować?

kobieta

Peruki mogą być pomocnym narzędziem do walki z łysieniem androgenowym. Ludzie dotknięci tym schorzeniem mogą posłużyć się perukami, tupetami czy topperami w celu zamaskowania choroby, która ich dotyka. Można to nazwać formą terapii mającą na celu odbudowanie własnej pewności siebie.

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysieniem androgenowym nazywa się chorobę, której podłożem jest uwarunkowanie genetyczne. Charakteryzuje się postępującym wypadaniem włosów, niepozostawiającym śladów w postaci blizn. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet dlatego czasami nazywane jest łysieniem typu męskiego. Przyczyną łysienia androgenowego jest nadwrażliwość na DHT, czyli związek chemiczny będący pochodną testosterony. DHT pod wpływem odpowiednich enzymów wpływa na receptory mieszków włosowych, doprowadzając do ich stopniowego zaniku. Opóźnieniu ulega proces produkcji zdrowego włosa, który staje cieńszy i krótszy. W rezultacie proces powstawania nowych włosów zostaje całkowicie zahamowany. Łysienie androgenowe to choroba, której towarzyszy również natłuszczona skóra głowy.

Jak zamaskować łysienie?

Najlepszym narzędziem, dzięki któremu można zamaskować skutki łysienia androgenowego jest peruka. Pozwala na całkowite ukrycie problemów związanych z wypadaniem i utratą naturalnego owłosienia głowy. Peruki wykonywane w dzisiejszych czasach prezentują bardzo wysoki poziom wykonania z najwyższą dbałością o szczegóły. Pozwalają w sposób doskonały na nowo stworzyć własne ja za pomocą fryzury. Jeżeli łysienie występuje tylko na części głowy, można zdecydować się na tupet, który zapewni częściowe zakrycie wrażliwego obszaru. W zależności od sytuacji można zdecydować się na zamaskowanie całej głowy lub tylko jej części. Kolejnym produktem niosącym pomoc w ciężkiej sytuacji są doczepiane pasma włosów. Szeroka gama produktów pozwala użytkownikom na wybór odpowiedniego rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb. 

Jaką perukę wybrać?

Wybór peruki nie jest łatwym procesem. Rynek perukarski stale się rozwija, udostępniając konsumentom coraz większą ilość wysokiej jakości produktów. Zakup powinien być odpowiednio przemyślany, ponieważ niejednokrotnie wiąże się ze sporym wydatkiem. Warto zwrócić się o poradę do wykwalifikowanej osoby, która pomoże z dopasowaniem produktu, opowie o rodzajach peruk oraz doradzi który model spełni oczekiwania. Najczęstszy wybór pada pomiędzy perukami naturalnymi oraz syntetycznymi. To jaka peruka zostanie wybrana zależy od indywidualnych preferencji, budżetu przeznaczonego na zakup oraz bezpośredniego przeznaczenia nowych włosów. Oferta peruk dostępna jest pod adresem https://wigsss.com/sklep/kat/peruki-damskie/fason/peruki-proste/.