W jaki sposób wybrać odpowiedni pakiet medyczny dla swoich pracowników?

pakiet medyczny

Jednym z benefitów, które można zaproponować swojemu pracownikowi jest pakiet medyczny, dzięki czemu będą oni mieli  łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów, czy będą oni mieli możliwość zrobienia sobie jakiś badań lub zabiegów. Zakres opieki medycznej z jakiej pracownicy będą mogli skorzystać jest zależny od tego na jak bardzo rozbudowany pakiet medyczny zdecyduje się wykupić pracodawca.

Na co szczególnie spojrzeć, gdy wybieramy pakiet medyczny dla swoich pracowników?

Przede wszystkim warto zobaczyć do jakich specjalistów będą mieli dostęp nasi pracownicy w ramach danego pakietu prywatnej opieki medycznej. Raczej powinniśmy dopasować zakres świadczeń medycznych do tego jakie potrzeby mają osoby, które będą z niego korzystać.  Pakiety medyczne mogą mieć podobne ceny w danych klinikach prywatnych, ale ilość dostępnych specjalistów w ramach podobnych świadczeń może być różna. Dlatego warto porównać oferty kilku placówek i ich poszczególne abonamenty medyczne. Dokładne ich przeanalizowanie sprawi, że powinniśmy wybrać najlepszą opcję. Warto też sprawdzić do jakich badań diagnostycznych i laboratoryjnych będzie dostęp w ramach wykupionych świadczeń.  Należy także zobaczyć w ilu placówkach w kraju działają poszczególne pakiety medyczne dla firm, ponieważ nieraz osoba może doznać kontuzji na jakimś wyjeździe i tam będzie potrzebna pilna interwencja. Można przyjrzeć się ofercie prywatnej opieki medycznej firmy Saltus, która daje możliwość wykupienia różnych pakietów medycznych w ramach, których możemy korzystać z lekarzy różnych specjalizacji. 

Jakie są zalety dla pracodawcy, gdy jego pracownicy mają dostęp do prywatnej opieki medycznej?

Trzeba pamiętać, że pracownik, który nie ma żadnych problemów ze zdrowiem będzie bardziej efektywny oraz po prostu będzie wykonywał swoje obowiązki w normalnym trybie i nie będzie brał wolnych dni z powodu jakiś dolegliwości. Pracownicy mogą też mając taki pakiet rezerwować wizyty u lekarzy w późniejszych godzinach, dzięki czemu bez problemu mogą oni wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Dość łatwo jest też im się umówić na wizytę, ponieważ w tej chwili większość placówek medycznych daje szansę na rezerwację terminu przez aplikację mobilną. Pracownicy mogą także dopisać do takiego pakietu swoich współmałżonków oraz dzieci, dzięki czemu będą oni bardziej zadowoleni z warunków pracy, bo w takim momencie także ich rodzina będzie otoczona dobrą opieką medyczną. Ten benefit może nam nawet zwiększyć prawdopodobieństwo, że dobry pracownik zostanie w naszej firmie na lata, ponieważ będzie zadowolony z pracy.