Łysienie u mężczyzn – jak pozbyć się zakoli?

łysienie

Łysienie u mężczyzn to bardzo częsta przypadłość. Część panów akceptuje swoje zakola na głowie i czuje się z nimi dobrze. Bywa też tak, że łysina staje się źródłem kompleksów i utraty pewności siebie. Jak przywrócić bujną czuprynę? Czy łysienie męskie można cofnąć?

Łysienie u mężczyzn – przyczyny

Istnieje wiele przyczyn łysienia u mężczyzn. Utrata włosów może wynikać z predyspozycji genetycznych, zmian hormonalnych, różnego rodzaju chorób, silnego stresu czy też niedoborów pokarmowych. Łysienie to dość skomplikowany proces, który w zależności od przyczyny może objawiać się inaczej. Łysienie androgenowe u mężczyzn obejmuje zwykle czubek głowy.

Specjaliści medycyny estetycznej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że łysienie męskie to nie tylko problem estetyczny. Ubytek włosów dla wielu panów oznacza utratę pewności siebie. U niektórych mężczyzn brak akceptacji własnego wyglądu może nawet przyczyniać się do depresji. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza i podjęcie leczenia.

Jak sobie poradzić z męskim łysieniem?

Do najpopularniejszych mało inwazyjnych zabiegów na łysienie u mężczyzn należy zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy, która poprawia ukrwienie i odżywia mieszki włosowe, co bardzo korzystnie wpływa na regenerację włosów. Jednak tego typu zabiegi najlepiej sprawdzają się w przypadku łysienia w początkowej fazie, gdy nie nastąpiła jeszcze znaczna utrata włosów. Leczenie łysienia w zaawansowanym stadium wymaga bardziej radykalnych metod. Głębokie zakola u mężczyzn skutecznie i trwale zlikwiduje przeszczep włosów.

Przeszczep włosów – jedyna pewna metoda?

Nowoczesna transplantacja włosów to metoda polecana osobom zmagającym się z wypadaniem włosów, przerzedzeniami, znacznymi zakolami czy też łysieniem na czubku głowy. Decyzja o przeszczepie zapada zazwyczaj wtedy, gdy inne metody leczenia łysienia u mężczyzn zawodzą. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwala na odbudowanie gęstej, równomiernej fryzury na głowie, a także zarostu na twarzy czy owłosienia na klatce piersiowej. Rezultaty są bardzo atrakcyjne, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej. Co ważne, efekty zabiegu są trwałe. Łysienie u mężczyzny może postępować, ale nie w miejscu przeszczepionych włosów.

Przeszczep włosów Smart Graft – przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia skóry. Przeszczep włosów Smart Graft wykonywany jest przez lekarza, który posługuje się urządzeniem wyposażonym w wiele nowoczesnych rozwiązań. Zabieg jest zautomatyzowany, a dzięki temu bardzo precyzyjny i skuteczny.

Lekarz pobiera najpierw odpowiednią liczbę pojedynczych zespołów mieszków włosowych (graftów) z tylnej części głowy pacjenta. Implanty włosów wędrują następnie do sterylnych pojemników, w których panuje odpowiednia wilgotność i niska temperatura, co przedłuża ich żywotność i zapewnia wysoką skuteczność zabiegu. Ostatnim etapem jest implantacja mieszków włosowych. Lekarz, używając precyzyjnego „pena”, wszczepia kolejne grafty, z niezwykłą precyzją kształtując perfekcyjną, naturalną linię przyszłych włosów. Nowoczesne urządzenie wyposażone w specjalną pompę zapewnia szybkość i ogromną efektywność zabiegu.

Zagęszczenie włosów widoczne jest po upływie około 3–4 miesięcy, a finalny efekt pojawia się po roku lub półtora. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii przeżywalność przeszczepionych mieszków włosowych wynosi nawet 98%. Obecnie Smart Graft jest najpewniejszą metodą walki z łysieniem u mężczyzn.

Nie możesz poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie i dowiedz się więcej na temat nowoczesnych metod leczenia łysienia.