księgowość

Wielu przedsiębiorców decyduje się na założenie firmy z siedzibą w Estonii. Dzieje się tak, ponieważ ten kraj wyróżniają przejrzyste zasady rachunkowości oraz prosty system podatkowy. Nie oznacza to jednak, że do tematu można podejść bez rzetelnego przygotowania. To właśnie staranne prowadzenie księgowości spółek w Estonii pozwoli zapobiec błędom i konsekwencjom prawnym oraz finansowym.

Kiedy warto powierzyć firmie zewnętrznej księgowość spółki?

Księgowość spółek w Estoniiwarto powierzyć firmie, która oferuje kompleksowe usługi dla spółek prawa estońskiego w języku polskim. Pomoc profesjonalistów jest tutaj tak samo ważna, jak przy prowadzeniu działalności w Polsce. Większość firm zleca księgowość innym firmom, nie posiadając odpowiedniego działu w swojej strukturze. Wybór specjalistów pozwala uniknąć kosztownych błędów i znacznie ułatwia bieżące prowadzenie firmy. Przedsiębiorca nie musi martwić się o stronę prawną i formalną, więc może skupić się na rozwijaniu biznesu i pilnowaniu ważnych dla niego spraw. Z firmy zewnętrznej może skorzystać każdy przedsiębiorca, zarówno prowadzący małą firmę, średnią, jak i duże międzynarodowe korporacje. Osoby prywatne, posiadające znaczny kapitał własny, także powinny zastanowić się nad skorzystaniem z usług tego typu kancelarii. Zmiana rezydencji podatkowej na Estońską może być w ich wypadku szansą na optymalizację kwot uiszczanych rokrocznie, w formie podatku PIT.

Jakie są zalety z przekazania obowiązków księgowych specjalistom?

Thompson&Stein to kancelaria prawa podatkowego, która od wielu lat zajmuje się również usługami księgowymi dla największych firm – zarówno w Estonii, jak i w Polsce. Zapewnia ona pomoc certyfikowanych księgowych, którzy mają bogate doświadczenie na obu tych rynkach. Pomoc ta może okazać się nieoceniona i znacznie korzystniejsza niż prowadzenie własnego działu księgowego. Przedsiębiorcy unikają budowania wewnętrznych dużych struktur księgowych, ponieważ jest to spory wydatek, a pracowników trzeba stale nadzorować i dbać o ich szkolenia.

Skorzystanie z outsourcingu usług księgowych to odejście kosztów związanych z rekrutacją, wynagrodzeniem pracowników, programami księgowymi, organizacją odpowiedniego miejsca pracy oraz archiwizacją niezbędnych dokumentów. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy firmy, która w swoim składzie posiada również prawników i osoby odpowiedzialne za znajomość wszelkich aktualnych przepisów prawnych z różnych dziedzin. Dzięki temu uzyska się kompleksową pomoc w każdej, nawet wyjątkowo trudnej, sytuacji.