Organizacja konferencji nad morzem – podpowiadamy, jak dobrze to zrobić

Organizacja konferencji nad morzem

Do najciekawszych trendów, jakie w ostatnich latach przybyły do naszego kraju z zagranicy, można zaliczyć łączenie wydarzeń firmowych z tzw. turystyką biznesową. Chodzi w tym o to, aby zmniejszyć różnicę pomiędzy przyjemnym a pożytecznym. Konferencja nie musi odbywać się przecież w biurze. Można zorganizować ją w ramach krótkiego wyjazdu integracyjnego. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego jest to dobry pomysł, czy jako cel podróży warto wybrać morze, a także jak przygotować taki event.

Jakie są główne zalety turystyki biznesowej?

Wyjazdy służbowe to w zasadzie nieodłączny element współczesnego biznesu. Coraz częściej jednak nie chodzi w nich jedynie o pracę, a równie istotną częścią staje się rekreacja. Służbowe spotkania zespołu, np. wszelkiego rodzaju szkolenia czy konferencje, można przecież przeprowadzić w swojej siedzibie lub pobliskim lokalu, a spotkania z partnerami biznesowymi da się często zorganizować online. Co innego, gdy taki wyjazd ma jednocześnie służyć integracji pracowników. Zadbanie o zgrany zespół z pewnością przełoży się na lepszą atmosferę w pracy, a także większą wydajność. Turystyka biznesowa idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy, zgodnie z którymi trzeba zapewnić pracownikom jak najlepsze samopoczucie oraz swobodę działań, co przynosi wymierne skutki w postaci jego podejścia do zawodowych czynności.

Czemu warto zorganizować konferencję nad morzem?

Planując takie połączenie biznesu z rekreacją, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni cel podróży. Wyjazd nad morze to dobry pomysł z co najmniej kilku powodów. W większych miastach nie będzie problemu ze znalezieniem hotelu, który zaoferuje nie tylko nocleg i wyżywienie, ale także profesjonalną salę konferencyjną. Warto poszukać obiektu znajdującego się jak najbliżej morza. Tak, aby z jego okien było widać atrakcyjne wody Bałtyku lub Zatoki Gdańskiej, a w wolnym czasie pracownicy mogli skorzystać z uroków plaży, np. spacerując wzdłuż nabrzeża. Jeśli interesuje Cię hotel na plaży Sopot to jedno z miast z najbogatszą ofertą tego typu. W przypadku, gdy pogoda nie dopisze, można udać się do Aquaparku albo spędzić czas w którejś z licznych restauracji, pubów lub klubów przy tzw. Monciaku.

O czym warto pamiętać, by konferencja się udała?

Kluczowa sprawa to wybór odpowiedniego obiektu na przeprowadzanie spotkania czy serii spotkań. Oczywiście, sala konferencyjna nie musi koniecznie znajdować się w hotelu, który zostanie wybrany na nocleg, ale byłoby to spore ułatwienie. Najważniejsze, by pomieszczenie było odpowiednie dla zaplanowanej liczby uczestników, a na wyposażeniu znajdowały się wszystkie niezbędne sprzęty, jak np. projektor z możliwością podłączenia własnego laptopa czy system nagłośnienia, ale też klimatyzacja. Warto poza tym sprawdzić, czy obiekt oferuje bufet lub catering podczas trwania spotkania. Jeżeli szukasz idealnego miejsca na konferencje Sopot jest tym miejscem, gdzie na pewno je znajdziesz.