Podstawy pielęgnacji – co trzeba wiedzieć?

Podstawy pielęgnacji

Pielęgnacja skóry to podstawa – dzięki niej możesz cieszyć się piękną cerą przez długie lata. Jednak co tak naprawdę oznacza pielęgnacja? Czy to tylko mycie skóry i nawilżanie jej kremem?

Pielęgnacja to oczyszczanie

Oczyszczanie skóry jest jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji – nie tylko porannej, ale także wieczornej. Mówiąc o oczyszczaniu, nie mamy tutaj na myśli przemywania skóry płynem micelarnym. W porach gromadzi się wiele zabrudzeń, których nie usuniemy niewielką ilością płynu. Tu do akcji musi wejść żel, pianka – cokolwiek do mycia twarzy z wodą. Dzięki temu pozbędziesz się resztek makijażu, sebum, czy zabrudzeń z całego dnia. Czysta skóra będzie gotowa do dalszych zabiegów.

Pielęgnacja to nawilżanie

Oczyszczona skóra bywa ściągnięta – tak dzieje się przeważnie u osób, które mają skórę suchą lub mieszaną. Naskórek błaga w ten sposób o natychmiastowe nawilżenie. Możesz to zrobić za pomocą kremu. Pamiętaj jednak, że inny kosmetyk powinno się nakładać na skórę rano, a inny wieczorem. Kremy na noc są tłustsze, gęstsze, bardziej odżywcze. Dzięki temu podczas snu naskórek ma czas, by się zregenerować i nabrać blasku. To taki naturalny rozświetlacz do twarzy – odpowiedni krem sprawi, że zaczniesz promienieć! 

Pielęgnacja to maseczki 

Maseczki na twarz niejedno mają imię, a każde z nich warto poznać. Dlaczego? Maseczka to skoncentrowany kosmetyk, który szybko jest w stanie zapewnić Ci doskonałe efekty. Regularne korzystanie z maseczek stało się jednym z głównych punktów pielęgnacji koreańskiej. Nie bez powodu – szybkie nawilżenie, oczyszczenie czy odżywienie to coś, czego szuka chyba każda z nas.

Pielęgnacja to ochrona 

Twoja skóra potrzebuje nie tylko nawilżania i oczyszczania. Musisz także chronić ją przed niekorzystnymi warunkami – zimnem, suchym wiatrem i oczywiście słońcem. Pamiętaj, że promienie słoneczne działają na naskórek niezależnie od pory roku. Każdego dnia powinnaś nakładać krem z filtrem, by chronić się przed fotostarzeniem.

Pielęgnacja – pod tym słowem kryje się naprawdę wiele. Poznanie wszystkich imion pielęgnacji zapewni Ci piękną, zdrową skórę na długie lata.