Pomysły na podziękowania dla gości weselnych

obrączki

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Niejednokrotnie narzeczeni przygotowują się do niego przez wiele miesięcy, a nawet lat. Chcą, by wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Często o atmosferze na weselu decydują z pozoru nic nieznaczące detale. Miły akcentem dla młodych i gości weselnych są drobne upominki wręczane po uroczystości. Co najlepiej sprawdzi się w tym charakterze?

Tradycyjnie – ciasto i butelka trunku

Zdecydowanie najczęściej każda para opuszczająca wesele otrzymuje w podzięce za wspólne świętowanie i rzecz jasna prezent dla młodej pary słodki upominek – ciasta weselne, które można gustownie opakować w personalizowane pudełka z imionami młodych. Wraz z takim ciastem częstą praktyką jest obdarowanie gości butelką wódki weselnej lub innego trunku. Tutaj również sprawdza się metoda zdobienia butelek dedykowanymi etykietami – można je zamówić na zalepieni.pl, tworząc odpowiednie grafiki i teksty na wódkę, wino czy bimber weselny.

Słodkie podarunki w innej wersji

Co zamiast ciasta podarować gościom weselnym w podzięce za wspólną zabawę i obecność w tym ważnym dla młodych dniu? Można wręczyć im gustownie zapakowane słodkie cukierki i migdały albo krówki w personalizowanych opakowaniach z imionami Pary Młodej. Kolejnym pomysłem będzie wykorzystanie zestawów mini dżemów, powideł i miodów własnej roboty bądź kupionych w sklepie. One również mogą być zapakowane w tematyczne opakowania związane np. z kolorem przewodnim wesela.

Pamiątkowe gadżety

Breloki, zdjęcia w ramce albo magnesy na lodówkę z dedykacją od państwa młodych to inne pomysły na wręczenie im podarunku, który upamiętnia ślub i wesele bliskich osób. Magnesy w kształcie serca, z imionami młodych i datą ślubu są estetyczną ozdobą, a nie kosztują wiele, dlatego ich zamówienie chociażby na zalepieni.pl nie narazi narzeczeństwa na wysokie koszty. Magnesy są podziękowaniem oryginalnym, który ma praktyczny wymiar. Przyczepiony do lodówki lub tablicy magnetycznej będzie służył do przytwierdzania notatek, a przy tym za każdym razem, gdy obdarowani na niego spojrzą, przypomną sobie piękne chwile ze ślubu i wesela młodej pary, która ich gościła.

panny młode

Drobne podarunki dla gości weselnych są miłym akcentem, który dużo nie kosztuje, ale pozwala rzeczywiście, w sposób materialny podziękować weselnikom za to, że w tym ważnym dniu byli z młodymi i wraz z nimi przeżywali założenie nowej rodziny.