Praktyczne akcesoria dla dzieci, które warto mieć

dziecko

Kompletowanie dziecięcej wyprawki nie jest łatwym zadaniem i wie o tym każdy rodzic. Zakupić trzeba wiele niezbędnych akcesoriów dziecięcych. Mowa tu choćby o ubrankach, pieluszkach, smoczku i wielu innych niezbędnych rzeczy. Warto jednak, aby kompletując wyprawkę pomyśleć także o otulaczu i chuście z daszkiem. To niezwykle praktyczne akcesoria, które znacznie ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest otulacz dla dziecka?

Otulanie to skuteczna metoda uspokajania niemowląt. Co ciekawe, na rynku dostępne są specjalne otulacze, które czynność tę jeszcze bardziej ułatwiają. Otulacz zapewni dziecku spokój i idealne warunki do snu. Otulacze wykonywane są z bardzo delikatnych materiałów. Dobrym przykładem mogą być tu otulacze bambusowe. Po owinięciu dziecka taki otulaczem maluch bardzo szybko się uspokaja, co sprawia, że opieka nad nim jest dużo łatwiejsza.

Dlaczego warto korzystać z otulaczy?

Korzystanie z bambusowych otulaczy wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim wskazać trzeba tu na fakt, że owinięcie dziecka otulaczem ogranicza występowanie odruchu Moro, który jest najczęstszą przyczyną wybudzania się dziecka ze snu. Dodatkowo niemowlęta śpiące w otulaczach są znacznie mniej narażone na SIDS. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że otulacze bambusowe ograniczając ruchy dziecka podczas snu, niwelują ryzyko tego, że maluch zrzuci coś sobie na buzię. Nie bez znaczenia jest także materiał, z które takie otulacze są wykonane. Jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, a do tego jest antybakteryjny i antygrzybiczny. Otulacze dostępne są pod adresem lepre.pl/pl/c/Otulacze/78.

Czym jest chusta z daszkiem?

Wśród różnych praktycznych akcesoriów dziecięcych wskazać trzeba jeszcze na chustę z daszkiem. Skóra dziecka jest bardzo cienka i delikatna. Z tego też powodu narażona jest na negatywne działanie promieni słonecznych. Idealnym zabezpieczeniem dziecięcej skóry przed słońcem jest właśnie chusta z daszkiem. Skutecznie zapobiega przegrzaniu się dziecka i poparzeniom. Dobrym wyborem będzie zwłaszcza bambusowa chusta z daszkiem. Jest miękka i przewiewna, dlatego bardzo dobrze sprawdza się latem.

Czym warto korzystać z chusty z daszkiem?

Bambusowa chusta z daszkiem zapewnia dzieci duży komfort. Nie uciska głowy jak typowa czapka i nie plącze włosów. Co ważne, chusta nie zsuwa się także z głowy. Dzięki temu można mieć pewność, że maluch jej nie zgubi. Warto też podkreślić, że chusta pozbawiona jest wszelkich gumek, czy zatrzasków co sprawia, że nic nie gniecie delikatnej skóry dziecka. Co równie ważne, materiał, z którego chusta jest wykonana, jest bardzo przyjemny w dotyku i znakomicie odprowadza pot na zewnątrz.