Prasonożyce do złomu stalowego

Prasonożyce do złomu stalowego

Odwiedzając skup złomu, być może nie raz widzieliście duże maszyny o tajemniczym przeznaczeniu. Jedną z takich maszyn mogły być prasonożyce, takie jak te wystawione na sprzedaż na stronie atlas-poland.pl/maszyny-nowe/strzepiarki-i-prasonozyce/prasonozyce-squalo. Co to za urządzenia i do czego nam służą? Jak są zbudowane i jakie korzyści może dać ich użytkowanie? Na te oraz inne pytanie odpowiedzi udzieli firma Atlas Kompakt, będąca liderem sprzedaży sprzętów nowych i używanych dla przemysłu, górnictwa, budownictwa i hutnictwa.

Co to są prasonożyce?

Olbrzymia konstrukcja prasonożyc może robić wrażenie. Urządzenia składają się z kilku ważnych elementów. Pierwszym z nich jest konstrukcja nośna wykonana z profili stalowych, do której przymocowany jest kosz zasypowy. Ma on postać leja, do którego trafiają stalowe elementy, przeznaczone do cięcia i sprasowania. Kolejny ważny element to część tnąca, składająca się ze specjalnych ostrzy, które rozdrabniają stalowe elementy z kosza zasypowego. Zależnie od modelu urządzenia, jego mocy i przeznaczenia, prasonożyce Atlas Poland radzą sobie z cięciem elementów wykonanych z najlepszych gatunków stali, takich jak szyny kolejowe. Mogą one stanowić duże wyzwanie dla innych maszyn obecnych na złomowiskach, ale z dobrej jakości prasonożycami, ich obróbka będzie szybsza i prostsza. Pocięte na mniejsze kawałki elementy trafiają do komory, w której zostaną sprasowane przy pomocy prasy hydraulicznej o dużym nacisku. Miażdży ona elementy, wzajemnie je ze sobą ściskając i tworząc z nich wygodny w transportowaniu prostopadłościan. Pozostałe elementy prasonożyc, bez których nie mogłyby one wykonywać swojej pracy, to zbiornik na paliwo oraz silnik, będący najczęściej silnikiem diesla.

Jak działają prasonożyce z firmy Atlas Kompakt?

W takich branżach jak przetwórstwo i handel złomem liczy się każda sekunda. Działalność tego typu jest bardzo wrażliwa na wahania cen stali, dlatego właściciele muszą reagować błyskawicznie na zapotrzebowanie swoich kontrahentów. Aby tak było, potrzebują odpowiedniego parku maszynowego, który będzie niezawodny w każdych warunkach. Takie również są prasonożyce, dostępne w stałej sprzedaży naszej firmy Atlas Kompakt. Oferujemy Państwo bogaty wybór urządzeń nowych, jak i używanych, starannie sprawdzanych pod kątem sprawności i zużycia części zamiennych. W naszej ofercie znaleźć można urządzenia z różnego rodzaju silnikami, w tym wysokoprężnymi silnikami diesla. Jeżeli nie wiedzą Państwo, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w Waszej firmie, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi doradcy przygotują najlepszą ofertę dla potrzeb Waszego biznesu.

Dlaczego warto inwestować w prasonożyce od Atlas Poland?

Firma Atlas Poland to rodzinne przedsiębiorstwo, pielęgnujące wielopokoleniowe tradycje. Przez wszystkie lata działalności byliśmy, jesteśmy i będziemy wierni ideom naszych przodków — dostarczać klientom niezawodny i najlepszy sprzęt w konkurencyjnych cenach. Decydując się na współpracę z nami i zamawiając prasonożyce w firmie Atlas Poland, mogą Państwo przenieść swój biznes na wyższy poziom. Zwiększenie wydajności pracy, możliwość podejmowania nowych zleceń, a do tego zaplecze techniczne, które pozwala wyprzedzić konkurencję. Jeśli masz więcej pytań o prasonożyce, sposób ich obsługi, serwisowania, a także dostępność części zamiennych, zapraszamy do kontaktu i składania zapytań.  Doradcy techniczni z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i przedstawią najlepsze oferty.