Potrzebujesz pilnie recepty? Wybierz konsultacje medyczne online

E-recepta online

Recepta online to świetne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich oraz potrzebujących. Dzięki nam możesz uzyskać e-receptę przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Sprawdź, jakie to łatwe.

E-recepta online – rozwiązanie dostępne dla każdego

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje w Polsce wystawianie recept drogą elektroniczną. Taka forma wypisywania leków jest możliwa na przykład poprzez Internetowe Konto Pacjenta, które posiada już większość z nas. Można na nim znaleźć nie tylko wystawione recepty, ale też skierowania i zwolnienia lekarskie. Taki system ułatwił pracę lekarzom, a także realizowanie recept pacjentom. Do wykupienia leków w dowolnej aptece potrzebny jest obecnie jedynie 4-cyfrowy kod PIN wraz z PESEL-em pacjenta. Oznacza to, że możesz wykupić leki nie tylko dla siebie, ale i dla bliskich osób. Brak ryzyka zgubienia recepty, mniejsze kolejki w przychodniach oraz czytelność zapisanych leków to niewątpliwe zalety takiego rozwiązania.

Uzyskanie recepty online

Dzięki e-receptom oszczędzasz czas, zwykle spędzany w poczekalni przed gabinetem lekarskim oraz swoje zdrowie. Możesz uzyskać dostęp do niezbędnych leków bez wychodzenia z domu, jedynie umawiając konsultację lekarską online lub przez telefon. Możesz skorzystać z bezpłatnej wirtualnej wizyty na NFZ lub zamówić prywatną teleporadę, już od 59 złotych, z lekarzami różnych specjalizacji.

Elektroniczna recepta już na Ciebie czeka, wystarczy jedynie parę prostych kroków. Załóż swoje konto lub zaloguj się, wybierz dany lek i termin konsultacji medycznej. Receptę online do zrealizowania w każdej aptece możesz otrzymać już po godzinie. Potrzebne leki kupisz jeszcze tego samego dnia.

Wystawienie e-recepty

Żeby otrzymać receptę online, trzeba szczegółowo przygotować się do wywiadu lekarskiego. Do konsultacji online potrzebna będzie dokładna historia choroby, zapis przyjmowanych leków oraz opis objawów. Konsultacja lekarska kończy się dobraniem odpowiednich leków i wystawieniem e-recepty. Wypełnij formularz przed wizytą online, by lekarz mógł przygotować się do konsultacji. Pamiętaj, że specjalista musi poznać także już przyjmowane leki i uzyskać dostęp do dokumentacji medycznej, by nie narazić pacjenta na szkodliwe interakcje między lekami.

Nie zawsze jednak konsultacja lekarska online jest niezbędna, czasem wystarczy jedynie wypełnienie formularza i uiszczenie opłaty. Z tej formy często korzystają pacjentki poszukujące antykoncepcji awaryjnej, dla których liczy się każda godzina. To szybkie i bezpieczne rozwiązanie dla najbardziej potrzebujących.

E-recepta – otrzymaj numer na telefon

Swoją e-receptę, po zatwierdzeniu przez lekarza, otrzymasz po zakończeniu wizyty online. Lekarz podaje 4-cyfrowy kod recepty pacjentowi, a jeśli je posiada, znajdzie także wszelkie informacje na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Z IKP przyjdzie także automatycznie SMS lub e-mail z kodem. Na e-recepcie znajdziesz także dane lekarza wraz z numerem PWZ, ilość opakowań leku i ewentualną refundację.

Ważność e-recepty wystawiana jest zwykle na 30 dni, jednak lekarz może przedłużyć ten okres nawet do roku. Takie rozwiązanie ułatwia dostęp do leków w przypadku przewleklych chorób. Wyjątkiem są leki psychotropowe oraz narkotyczne, na które lekarz może wystawić receptę na max. 90 dni. W przypadku antybiotyków mamy tylko tydzień czasu na realizację recepty.

Dostęp do e-recepty

Recepta online pozwoli Ci bez wychodzenia z domu i narażania na szwank swojego zdrowia uzyskać dostęp do leków. Przepisane leki zrealizujesz u dowolnego farmaceuty, już w parę godzin po opłaceniu konsultacji online.