Rowerem elektrycznym do pracy – dlaczego warto?

rower elektryczny

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na rower elektryczny. Wzrost, który odnotowano w ciągu roku 2021 wzrósł o 10%. Jest to oznaka, że Polacy już niedługo całkowicie zrezygnują z klasycznych jednośladów? Na pewno nie, ale na pewno jest to idealna alternatywa dla auta. Dowiedz się, dlaczego warto kupić rower elektryczny.

Jak działa rower elektryczny?

Popularność pojazdu słynie głównie z prostej konstrukcji napędzającej rower. Silnik działa automatycznie w momencie pedałowania. Im szybciej pedałujesz tym więcej dostajesz mocy i prędkości. W momencie, gdy przestaniesz pedałować to rower automatycznie zwalnia. Silnik się wyłącza, a Ty możesz zakończyć jazdę. To bardzo proste.

E-bike jak i klasyczne rowery nie mają w sobie zbyt wielu różnić. Zmiana polega na wspomaganiu ludzkich mięśni energią elektryczną. Sama konstrukcja jest nieco cięższa na dodatkowe elementy zamontowane do roweru.  

rower elektryczny

Plusy z zakupu roweru elektrycznego

Rower elektryczny ma w sobie wiele zalet, które powinny przekonać Cię do zainwestowania. Jeśli droga, którą pokonujesz każdego wymaga od Ciebie dużego wysiłku a w pracy nie masz, jak się odświeżyć to na pewno jest to duże odciążenie dla użytkownika roweru. Rower elektryczny nie jest na benzynę, zasilasz go Ty pedałując a to odpowiada za niskie koszty eksploatacyjne. W dodatku ma to pozytywny wpływ na środowisko – przyczyniasz się do ratowania naszej Ziemi.

Rowery elektryczne posiadają nowoczesne rozwiązania takie jak aplikacje monitorujące jazdę, tętno oraz całą trasę, którą przebędziesz. Niesamowitym plusem, który ma ogromne znaczenie dla mieszkańców dużych miast to przede wszystkim brak stania w korkach. Rower elektryczny to gwarancja dotarcia do pracy na czas.

Czy rower elektryczny posiada minusy? Jak każdy produkt posiada zalety tak dla niektórych użytkowników dana rzecz może posiadać wady. Cena jest wyższa od klasycznych rowerów. Konieczne jest również regularne ładowanie takiego e-bike a także waga jest wyższa o średnio 5 kg od tradycyjnych rowerów.

rower elektryczny

Gdzie kupić idealny rower elektryczny?

Wpisując w wyszukiwarkę znajdziesz wiele propozycji rowerów elektrycznych. Jeśli chodzi o zaufane strony dostawców rowerowych, którzy posiadają również sklepy stacjonarne to na pewno sklep internetowy https://nsrsport.pl. Sprawdź kategorię rowery elektryczne.

Zadbaj o lepszą kondycję, jazda na rowerze wpływa bardzo dobrze na krążenie, postawę oraz nastrój. Dzięki różnym trybom masz kontrolę nad wkładanym wysiłkiem w jazdę. Nie musisz się martwić o nadmiar potu przed pracą, rower elektryczny wystarczająco odciąży Cię na trasach pod górkę.

rower elektryczny

Jazda na rowerze redukuje stres, ponieważ to Ty jesteś w stanie kontrolować całą trasę. Nie musisz martwić się tak jak kierowcy, że natrafisz na wypadek bądź korek uniemożliwiający dotarcie do miejsca docelowego na czas. Ponadto rower elektryczny to sama przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. Jeżdżąc do pracy na rowerze poprawisz swój humor i uwolnisz endorfiny.

Oszczędzanie pieniędzy to kolejny atut – może i rowery elektryczne są droższą inwestycją, ale bazując na obecnie panujących cenach paliw czy biletów komunikacji miejskiej możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy, które wydasz na przykład pyszne ciastko czy dobrą kawę na mieście.