Słodki zestaw w prezencie na święta

prezent na święta

W świątecznych prezentach bardzo często pojawiają się słodycze. Jak urozmaicić taki podarunek? Biorąc pod uwagę, że wraca moda na domowe przetwory, warto wybrać zestaw zawierający takie właśnie produkty.

Gotowe zestawy słodkich smakołyków

Dostępne w ofercie Eterno świąteczne zestawy przetworów idealnie nadają się na prezent. Są różne warianty takich podarunków, wystarczy wybrać zestaw takich smaków, które lubi obdarowywana słodkościami osoba. Przetwory, jakie trafiają do świątecznych zestawów, są robione według domowych przepisów, dlatego świetnie smakują, są zdrowe i można z nich korzystać przez całą zimę.

Przetwory są w ładnych słoiczkach i butelkach, do tego mają świąteczne opakowanie – zestawy umieszczane są w specjalnych pudełkach albo drewnianych skrzyneczkach, wypełnia je świeże igliwie, a pakunek przewiązany jest ozdobną wstążką. Do prezentu można jeszcze dołączyć okolicznościową kartkę z życzeniami albo podziękowaniami.

Jaki zestaw będzie najlepszy?

Miłośników kawy i herbaty z pewnością ucieszy świąteczny zestaw słodkich syropów – to nie tylko przetwory z owoców, ale też takie smaki jak piernik, szarlotka czy migdały z czekoladą, co idealnie pasuje do rozgrzewających napojów oraz zimowych deserów. Zamiast syropów można wybrać zestawy owocowe, jak rozgrzewające cytrynki z imbirem, wiśnie z rumem i pomarańcze w naturalnym syropie, do czego dochodzi jeszcze oryginalna, figowo-makowa konfitura carska oraz aromatyczna herbata.

Dla osób ceniących klasykę dobrym prezentem będzie zestaw z syropem cytrynowym, konfiturą pomarańczową oraz cytrynkami w cynamonowej zalewie albo syrop korzenny z cukrem trzcinowym, uzupełniony przetworami ze świeżych owoców.

Przetwory na święta

Gwiazdkowe prezenty ze słodkościami warto wykorzystać już podczas świąt. Właśnie dzięki tym smakom można w pełni poczuć klimat Bożego Narodzenia, a domowe przetwory, choć z cukrem, są znacznie zdrowsze od zwykłych słodyczy i mają wzmacniające właściwości. Konfitury, syropy czy owoce w zalewie świetnie się nadają do pieczenia świątecznych ciast.

W niektórych zestawach obok słodkości pojawiają się jeszcze przetwory o bardziej wytrawnych smakach, jak hummus z wędzoną papryką, są także specjalne produkty dla wegan oraz desery z obniżoną zawartością cukru.